TÜPRAŞ ve Ford yine gururumuz oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) düzenlediği İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde, 2014 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 firmanın 4'ü, Koç...

BÜYÜT

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) düzenlediği İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde, 2014 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 firmanın 4'ü, Koç Topluluğu Şirketleri'nden oluştu. Koç Holding'ten yapılan açıklamaya göre, TİM'in düzenlediği İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde, Türkiye'de geçen yıl en fazla ihracat yapan ilk firma Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ), ikinci Ford Otomotiv Sanayi, altıncı Arçelik ve yedinci Tofaş oldu.

 

ÖDÜLLERİ ALİ KOÇ ALDI

Törende ödülleri, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı. Ayrıca sektör bazında da başarılar ödüllendirildi. “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri” kategorisinde TÜPRAŞ'ın birincilik ödülü TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut'a, “Otomotiv Endüstrisi” kategorisinde Ford Otosan'ın birincilik ödülü Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’e, “Makine ve Aksamları” kategorisinde TürkTraktör'ün birincilik ödülü TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta’ya takdim edildi.

 

GURUR VERİCİ BİR TABLO

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, Koç Topluluğu Şirketleri'nin ihracat liderleri listesinde her yıl üst sıralarda yer almasının gurur verici olduğunu belirtti. Çakıroğlu, bayrağı daha yukarı taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

 

“TEKNOLOJİ SATIYORUZ”

“İhracat odaklı yeni projeler geliştirerek, yeni pazarlar yaratarak ve yatırımlarımızı artırarak uluslararası faaliyetlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Bağlı ortaklarımız ve iş ortaklıklarımızın toplam kombine ihracat rakamı Türkiye’nin toplam ihracatının yaklaşık yüzde 9’unu teşkil ediyor. Koç Topluluğu Şirketleri, ticari ve endüstriyel faaliyetleriyle teknolojilerini de sürekli geliştiriyor. Dünyada rekabetin bu denli hızla değiştiği bir dönemde, konumumuzu daha da güçlendirmek için şirketlerimizde büyük yatırımlarla Ar-Ge ve mühendislik merkezleri kuruyoruz. Ürün ihracatlarına ilave olarak, yurt dışına teknoloji de satıyoruz. Koç Topluluğu ve Türkiye’nin geleceği için teknoloji ve inovasyon odaklı yatırımlarımız sürecek” dedi.

22 Haziran 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR