Sedat Arı: Partide kutuplaşma olmaz

MHP İl Başkanlığı için adaylığını koyan Sedat Arı, geçtiğimiz günlerde yapılan ilçe kongresi sonrasında yeniden İzmit İlçe Başkanı olarak seçilen Kaa...

MHP İl Başkanlığı için adaylığını koyan Sedat Arı, geçtiğimiz günlerde yapılan ilçe kongresi sonrasında yeniden İzmit İlçe Başkanı olarak seçilen Kaan Dilmen’i parti binasında ziyaret etti. Kaan Dilmen, Arı’yı parti binasının girişinde karşıladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Dilmen’i tebrik eden Sedat Arı,

 

“İZMİT İLÇE BÜYÜK HEDEFLERE KOŞACAK”

Sedat Arı, “6 Aralık tarihinde yapılan 11’inci ilçe kongresi sonrasında Kaan Dilmen yeni yönetimiyle göreve gelmiştir. İlçe Başkanımız Dilmen ve ekibini kutluyorum. Bu ekipten çok şey bekliyoruz. MHP tabanının beklentileri yüksektir. MHP ülkemizin bölünmez bütünlüğün teminatıdır. Bu durumda olan tek partidir. Ülkemizde ayrılık rüzgarları estirilmektedir. İzmit ilçemiz 2015 genel seçimleri öncesinde çok önemlidir. İzmit ilçe ekibi bütün olarak büyük hedeflere koşacaktır” dedi.

 

“DİNAMİKLER HAREKETE GEÇİRİLECEK”

Kaan Dilmen, “Sedat ağabeyimizin verdiği desteğe teşekkür ediyorum. Kongre sonrasında beklentiler olmuştur. Delege yazılmak isteyip de yazılmayan arkadaşlarımız olmuştur. Mümkün olduğu kadar birleştirme yönünde hareket ettik. Bu dönem 2015 genel seçimleri ülkemizi şekillendiren bir seçim olacaktır. Elimizden geldiği kadar sahada sonuna kadar mücadele edeceğiz. MHP’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz. İl kongresi sonrasında ortak amaç için mücadele edeceğiz. Mümkün olduğu kadar partinin bütün dinamikleri harekete geçirilecektir” ifadelerini kullandı.

 

“SEÇİM STARTI VERİYORUZ”

İlçe Başkanı Dilmen, “Seçim startını veriyoruz. Pazartesi günü görev dağılımı yapılacaktır. Diğer kongreleri beklemeyeceğiz. Zira il kongresi 8 Şubat tarihinde yapılacaktır. Genel seçimlerin mayıs ayına alınması gibi bir durum vardır. Bu zaman da bize yetmez. Onun için de erkenden harekete geçeceğiz. Alacağımız oy hedefini şu an belirlemedik. Öncelikle MHP’nin güçlü ve eksik yönlerini tespit ederek yola çıkacağız. Kaynakların oluşması sağlanacaktır. CHP ve AKP’ye göre kaynakların yükseltilmesi gerekiyor. Bundan dolayı buna ağırlık vereceğiz” dedi.

 

“MUHALEFET ETMEK YETMİYOR”

Sandıkların hepsinin gözden geçirileceğini belirten Dilmen, “Sandık sonuçlarına göre nokta atışı yapılacaktır. Hedeflerimiz o zaman ortaya çıkacaktır. Sandıklara göre hareket edeceğiz. Milletvekili hedefimiz bu şekilde belli olacaktır. İzmit ilçede hedefimiz genel seçimlere odaklı gidecektir. Yapılan yanlışları ortaya koyarak muhalefet etmek yeterli değildir. İnsanlarımız bunları ciddiye almıyor. Vatandaşa alternatif olduğumuzu göstermek gerekiyor. 23 yaşındaki seçmen 11 yaşından bu yana AKP iktidarıyla büyümüştür. Onun öncesini bilmiyor. Bu algının değiştirilmesi gerekiyor. Vatandaşı kömür aldı diye eleştirmek değil kömür almamasını sağlayacağım diyerek yaklaşım göstermek gerekiyor” açıklamasında bulundu.

 

“MİLLETİN SORUNLARINI MHP ÇÖZER”

İl Başkan Adayı Sedat Arı, “İl kongresine kadar çalışmalarımız devam etmektedir. Ekibimizle birlikte yola çıktık. MHP’nin kentimizde yaşadığı sorunları aşma noktasında yola çıktık. Uzun yıllardır MHP kurumsallaşması ve sistemini oluşturmasında sorunlar yaşamıştır. Bu durumunun aşılması için yola çıktık. Milletimizin yaşadıkları sorunları aşması için MHP yeterlidir. Kocaeli ayağını sağlam tutmak istiyoruz. Bu enerji ülke genelinde yaşanacaktır. Milletimizin sorunlarını sadece MHP çözer. Temeli ve sistemimizle Kocaeli’de başarılı olmak istiyoruz” dedi.

 

“MİLLETİ KANDIRMAYAN YAPIDAYIZ”

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından ortaya konulan ahlak ve maneviyatı yüksek teşkilat yapısını göz önünde bulundurarak ekibimizi oluşturduk diyen Arı “Milletimizi kandırmayan yapıdayız. Küresel güçlerin emellerini bilen yapı içerisindeyiz. Ülkücü hareketini oluşturmuş toplum içerisinde karşılığını koruyan, milletimizin desteğini gören bir yapıyı oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

KUTUPLAŞMA OLMAZ

İl kongresi sonrasında kutuplaşmanın oluşmasının beklemediğini de söyleyen Sedat Arı, “MHP ilk defa bu kadar aday çıkararak kongreye giden bir parti değildir. Kutuplaşma olmayacaktır. Bazı durumlar da yaşadık. Ancak bu bizim birlik ve beraberliğimizi etkilemedi. Bazı arkadaşlarımız menfaatlerini ön planda tutarak hatalara düştü. Bu durum parti içerisinde yaşanmayacaktır” diyerek sözlerini bitirdi. Serkan BORLAK

14 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR