Köprüye ilk tabliye 15 Ocak’ta konulacak

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nde işlemlerin şubat sonunda tamamlanarak köprünün trafiğe açılması bekleniyor. Toplamda 87 adet tabliye Körfez'in incisi...

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nde işlemlerin şubat sonunda tamamlanarak köprünün trafiğe açılması bekleniyor. Toplamda 87 adet tabliye Körfez'in incisi olarak tabir edilen köprüye yerleşecek. Bunların 26 tanesi dev tabliye olarak belirtiliyor.

 

HER BİRİ 580 TON AĞIRLIĞINDA

Dev tabliyelerin her biri 580 ton ağırlığında ve 50 metre boyunda, 51 tabliye ise 290 ton ağırlığında 25 metre boyunda olacak. 33 kilometrelik projede, kamulaştırma çalışmalarının yüzde 91'inin tamamlandığı belirtildi. Yapım çalışmalarının devam ettiği Gebze-Gemlik kesiminde yüzde 83, Gebze- Orhangazi-Bursa kesiminde yüzde 74, Kemalpaşa Ayrımı-İzmir'in de yüzde 45'i bitti. Projenin tamamında yüzde 44 fiziksel gerçekleşme sağlandı.

 

3 BÜYÜK TÜNEL VAR

Proje kapsamında yer alan 3 büyük tünel inşaatının çalışmaları da aralıksız sürüyor. İki tüp geçitten oluşan her biri 3 bin 576 metre uzunluğundaki Samanlı tünelinde delme ve betonlama işlemleri tamamlandı. 2 ayrı tüpten oluşan ve her biri bin 250 metre olan Selçukgazi ise delme çalışmaları devam ediyor. Toplam uzunluğu 3 bin 210 metre olan Belkahve tünelinde kazı çalışmalarında 3 bin 39 metre geçildi.

02 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR