Eray Sanat Merkezi’nden muhteşem gösteri

Geçtiğimiz aylarda ulusal çapta bir üne sahip olan başarılı dansçı Eray Gitgel tarafından açılan ve çalışmalarını sistemli bir şekilde sürdüren Eray S...

BÜYÜT

Geçtiğimiz aylarda ulusal çapta bir üne sahip olan başarılı dansçı Eray Gitgel tarafından açılan ve çalışmalarını sistemli bir şekilde sürdüren Eray Sanat Merkezi sergilediği yıl sonu gösterisiyle izleyenleri büyüledi.

İlimizde uzun bir süredir faaliyetlerini sürdüren Eray Dans Okulu’nun sahibi başarılı dansçı Eray Gitgel tarafından geçtiğimiz aralık ayında açılan Eray Sanat Merkezi yılsonu gösterisini önceki akşam Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Yaklaşık 400 kişinin birbirinden güzel dans gösterilerini izlemek için doldurduğu salonda yerini alanlar dansa doydu. Büyük bir özveriyle hazırlandığı her saniyesinden belli olan yıl sonu gösterisinde eğitim alan 4 ila 40 yaş arası yaklaşık yüz öğrenci klasik bale, bale, modern dans, folklor, tango, flamenko ve salsa gösterileri ile izleyenleri adeta büyüledi.

İSPANYA’DAN FLAMENKO USTASI
İki buçuk saat süren ve iki bölümden oluşan gösteri de bir yıl boyunca öğrendiklerini sergileyen dansçılar izleyenlerden tam puan aldı. Eğitim gören öğrencilerin yanı sıra gecede İspanya’dan ülkemize birkaç özel programa davetli olarak gelen flamenko ustası Manuel Reina, salsa Türkiye Şampiyonu Yasemin Güler, tango duayeni Taner Yıldırım da sahne aldı. Gecenin sonunda modern dans gösterisi ile sahne alan Eray Gitgel sergilediği performansla büyük alkış aldı. Gitgel performansı sonrasında, modern dans eğitmeni İlyas Akbulut, bale eğitmeni Asel Aklın, Nagihan Gündüz, müzik eğitmenleri Desen Belenoğlu ve Şahin Ecevit’e teşekkür etti.

03 Haziran 2011 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR