Topaca’dan bayram demeci

Vali Ercan Topaca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bayram mesajı yayınladı;“ Saygıdeğer Kocaelili Hemşehrilerim;Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önd...

BÜYÜTVali Ercan Topaca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bayram mesajı yayınladı;
“ Saygıdeğer Kocaelili Hemşehrilerim;
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyet’in ilanını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

YENİ UFUKLAR AÇAN
MUHTEŞEM BİR OLAY


Cumhuriyet, tarihin şafağından beri var olan milletimizin tarih içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran, yeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır. Cumhuriyetimiz gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinden almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, şanlı tarihini, geleneğini, kültürünü ve inancını muhafaza ederek bu günlere gelmiştir.

BİRLİK VE BERABERLİK

Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 90.ncı kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Cumhuriyeti korumanın azmi ve kararlığı içindeyiz. Ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve kalkınmayı sağlamanın yolunun birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız. İnsanımızın refahını arttırmanın birlik ve beraberlik içinde çok çalışmaktan geçeceğini asla unutmamalıyız. Geçmişimiz, geleceğimiz, devletimiz ve vatanımız hepimizindir. Bu duygu ve düşüncelerle; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm Kocaelili hemşehrilerimle birlikte Cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

28 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR