Pehlivanoğlu: Sevr’den ders alsak PKK olmazdı

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın programına katılan Av. Özcan Pehlivanoğlu, “1821 Mora’nın kaybından ders çıkarsak Balkanları kaybetmezdik. Yüz yıl önce ya...

BÜYÜT

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın programına katılan Av. Özcan Pehlivanoğlu, “1821 Mora’nın kaybından ders çıkarsak Balkanları kaybetmezdik. Yüz yıl önce yaşanan Balkan, Çanakkale, Dünya Savaşı ve sonunda bize dayatılan Sevr’den ders alsaydık bugün ülkemizin bölünmesi için yapılanları fark ederdik” dedi.

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın daveti üzerine İzmitlilere hitap eden Av. Özcan Pehlivanoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.  Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi yöneticisi,  Aydınlar Ocağı Genel Merkezi İlim İstişare Kurulu Üyesi, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özcan Pehlivanoğlu’nun konuşmasına yoğun katılım oldu. Pehlivanoğlu’nun verdiği bilgilere göre, 1821-1922 arasında milyonlarca Müslüman Türk öldürülmüş, 5 milyonu da yurtlarından sürülüp çıkartılmıştı. Bunların çoğu da bugünkü Türkiye’ye sığınmıştı. Türkler 1821’de Mora’da iki ay içerisinde tam bir soykırıma maruz kalan soydaşlarını ve “Hiçbir Türk kalmayacak, Ne Mora’da ne Dünyada” diye katliam şarkıları yapanları unuttu.

 

EGE’YE ÇIKAMAK HALDEYİZ

Hiç ortada bir Yunan Milleti yokken, Mora’da başlatılan bir hayalle kurulan Yunanistan devleti, bizden aldıkları topraklarla bugünkü sınırlarına genişledi. Başlangıçta kendilerini yönetecek devlet başkanları ve üst düzey yöneticileri bile ithal olan Yunanistan Batı Trakya, Girit ve Rodos dâhil Ege’de yüzlerce adanın sahibi oldu. Türkler bugün Ege’ye neredeyse çıkamaz hale geldi.


TÜRKLER GÖÇMEN OLDU

1800’lü yıllarda başlayan ve halen devam eden bir olaylar fırtınasına tutulan Türkler tarih hafızasını canlı tutamadı.  Sadece 1912-1913 Balkan Savaşlarında 1,5 milyon Türk öldü, 168.000 kilometrekare toprak kaybettik. Milyonlarca Türk göçmen oldu. Yaşanan bu olayları 25’ inci,  50’ inci Ve 100’ üncü yıllarda yeni nesillerin hafızasına kazıyacak şekilde anıp, olanları aktaramadığı için yeni saldırılarla karşılaştığında savunmasız kaldı, felaketleri önleyemedi.


SEVR’DE ÇİZİLEN HARİTA

Bugün de Güneydoğu’da PKK vasıtasıyla yaptırılan olaylar, Sevr’de çizilen haritada olduğu gibi Türklerin vatanından bir bölgeyi daha koparma projesidir.  “Anadolu’yu ve Dünyayı Türklerden temizlemek” hedefinde olan güçler olduğunu hatırlamazsak, PKK meselesini “Kürtlerin kültürel kimlik sorunu” gibi görmek hatasına düşülür. Mora’yı unuttuk, yüz yıl sonra Balkanlarda açılımlar yaparak bu toprakları tutmaya çalıştık. Olmadı. Bugün de bize dayatılan açılımlarla ülkemizi bölünmekten kurtaramayız.


7 HAZİRAN SEÇİMLERİ

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez açış konuşmasında 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası “Türkiye’de dananın kuyruğunun koptuğu yıl olacağını” söyledi.  Seçim sonuçlarına göre Türkiye’nin bölünmesi ve devlet yapısının değişmesinin söz konusu olduğunu, terör örgütü liderinin bildirisinin Dolmabahçe Sarayında Başbakanlık çalışma ofisinde, Başbakan Yardımcısı huzurunda okunmasıyla yeni bir aşamaya gelindiğini anlattı.


TBMM’YE DEĞER KATACAKLAR

“Böyle bir ortamda Kocaeli Aydınlar Ocağı İlim İstişare Kurulu Üyesi Süleyman Pekin, üyeler Serhat Duyar, Gürkan Karaçam ve Yrd. Doç. Dr. Yüksel Korkmaz ile gönül dostumuz Zekai Kahyaoğlu ve Süleyman Şen’in milletvekili aday adayı olmalarından mutlu olduk. Bu arkadaşlarımızın vatanın ve milletin birliği, dirliği, refahı için çalışacaklarına ve TBMM’ne değer katacaklarına inanıyoruz” dedi.


MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

Toplantıya MHP’den milletvekili aday adayı olan Süleyman Pekin ve Zekai Kahyaoğlu, BBP’den aday adayı olan Serhat Duyar ve CHP’den aday adayı olan Süleyman Şen de katıldı. Ayrıca çok sayıda STK temsilcisi ile Aydınlar Ocağı üyeleri ve gönül dostlarının katıldığı toplantıda Av. Özcan Pehlivanoğlu dinleyicilerin sorularını da cevaplandırdı.

05 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR