Genel-İş bayram sonrası kaygılı

Kocaeli Şubesi bayramın 1’inci günü sendika binasında bayramlaştı. Şube Başkanı Vedat Küçük işçilere devlet ikramiyesinin dahi yatırıldığını bundan du...

BÜYÜT

Kocaeli Şubesi bayramın 1’inci günü sendika binasında bayramlaştı. Şube Başkanı Vedat Küçük işçilere devlet ikramiyesinin dahi yatırıldığını bundan duydukları sevinci paylaşırken kıdem tazminatının fona aktarılması hakkında bayramdan sonra çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.
Bayramın birinci günü Sendika binasında bayramlaşan Genel iş Sendikasında işçilere devlet ikramiyesinin dahi yatırıldığını bundan duydukları sevinci paylaşırken kıdem tazminatının fona aktarılması konusunda kaygılı olduklarını ve konu hakkında bayramdan sonra çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.
İki bayramı bir arada yaşamanın mutluluğunu anlatan Küçük “Ulusal savaşımız sonunda dünya emperyalizmine karşı kazandığımız haklı mücadelenin gururunu yaşıyor ve herkesin ZafeR Bayramını kutluyorum. Yine İslam aleminin önemli günlerinden olan Ramazan Bayramını da tüm kalbi duygularla kutluyorum. Bu bayram işçi arkadaşlarımızın Devlet ikramiyeleri dahil olmak üzere bütün ücretleri yatırıldı. Çalışan arkadaşlarımızın alın terleri kurumadan alınan bu paralar bizlerin rahat bir bayram geçirmesini sağladı” şeklinde konuştu.

AVRUPA’NIN ÇİN’İ OLURUZ
Kıdem tazminatı hakkında açıklama yapan Küçük “Çalışma gündemimizde işçi güvenliğini sağlayan kıdem tazminatının fona aktarılması var. Bayram öncesinde yaptığımız açıklamaya bayram sonrasından açıklamalar ve eylemlerle devam edeceğiz. Kıdem tazminatının fona aktarılması iş güvencimizin elimizden alınması anlamına geliyor. 1982 anayasasında yer alan toplu sözleşme, grev ve lokavt haklarının yeniden düzenlenmesi lazım. Birinci önceliğimiz örgütlü tüm sendikaların Avrupa’nın çağdaş sendikal haklarına sahip olmasıdır. Eğer bu haklara ulaşamaz ve kıdem tazminatını elimizden kaybedersek Avrupa’nın Çin’i haline geliriz. Bütün güç Sermaye sınıfının eline geçmiş olur” dedi. İzmit Belediyesi’nde 483 işçinin 400’ünün, Dilovası’nda 96 işçinin ve Yuvam Konutlarında 40 üyesi bulunan Genel İş Sendikası Şube Başkanı Vedat Küçük “ Kamu Reformu düzenlemesi ile belediyede çalışan işçiler Valilik, milli eğitim gibi kurumlara hademe olarak atanabilecek. Biz bunu engellemek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

HİZMET-İŞ ‘İN AMACI MAKAM
Hizmet İş Sendikasının işleyişini eleştiren Küçük “ Genel İş Sendikası olarak biz ögütlü yapımızı işçi arkadaşlarımıza yüz yüze dönerek hareket ediyoruz. Hizmet İş Sendikasının yönetim anlayışı sendikal anlayışın köşesinde bile değil. Anlayış işçi sınıfına yönelik değil. Büyükşehirdeki çirkinlikleri ortaya çıktı. Onların gözü, kulağı her yeri makam. Biz İzmit Belediyesindeki huzur ve güven ortamımıza tam güveniyoruz. Çünkü biz işçi arkadaşlarımızla birlikte hareket ediyoruz” dedi.

30 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR