Fotoğraf ve Photoshop eğitimi başladı

Kocaeli Kent Konseyi Fotoğrafçılık Kulübü ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSSD) iş birliğiyle gerçekleşen “Temel Fotoğraf ve Photoshop E...

BÜYÜT

Kocaeli Kent Konseyi Fotoğrafçılık Kulübü ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSSD) iş birliğiyle gerçekleşen “Temel Fotoğraf ve Photoshop Eğitimi” başladı. Eğitim hakkında bilgi veren Kocaeli Kent Konseyi Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Nurşah Şahin, kursu fotoğraf sanatçısı Hadi Arslan ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSSD) Başkanı İsmail İkiz başlattıklarını söyledi. Kursa değişik meslek gruplarından 13 kursiyerin katıldığını belirten Şahin, farklı meslek gruplarından yetişmiş insanların fotoğrafçılık eğitimi alma isteklerinin önemli olduğuna vurgu yaptı.

 

1 KURS  2 SERTİFİKA

Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftada iki gün eğitim olduğunu söyleyen Şahin,” Hocamız Hadi Arslan ile ilk haftayı dolu dolu geçirdik. Fotoğrafçılığa giriş dersinde  fotoğraf makineleri türleri, fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri, objektifler, objektif türleri, filtreler, fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, diyafram, enstantane ilişkisi, enstantane ve diyafram seçimi örnekleri, net alan derinliği hesapları gibi konuları gördük. Eğitimin sonunda öğrendiklerimizi, uygulayabileceğimiz bir fotoğraflar çekim gezisi düzenleyeceğiz. Gezide çektiğimiz fotoğrafların ardından, GFSSD Başkanı İsmail İkiz photoshop hakkında bilgi verecek. Photoshop ile eğitimizi tamamlamış olacağız. Düzenlediğimiz kursun en güzel avantajı ise kursiyerlerimizin 1 kursta 2 sertifika alması olacak ” ifadelerini kullandı.

 

“SİZ MAKİNANIZI YÖNLENDİRİN”

Ara ara kursiyerlerin sorularını yanıtlayan, kafalarına takılan konularda bilgiler veren Fotoğraf Sanatçısı Hadi Arslan açılan kursla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Fotoğrafın teorik bilgileri ile pratik iç içedir. Eğer makinenizi iyi tanırsanız, makineyi kendi kontrolünüzde bulundurursanız çok daha iyi fotoğraflar çekersiniz. Amacımız, fotoğraf makinesinin sizi yönlendirmesi değil, sizin fotoğraf makinesini yönlendirip, doğru yerde, doğru zamanda, doğru fotoğraflar çekmenize yardımcı olmak” diyerek sözlerini tamamladı.

07 Nisan 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR