Engin Koyun'a hanımlardan destek

AK Parti Körfez İlçe Kadın Kolları, aylık olağan toplantısında mevcut İlçe Başkanı ve Başkan AdayıEngin Koyun’u ağırladı. Nesrin Duran başkanlığındaki...

BÜYÜT

AK Parti Körfez İlçe Kadın Kolları, aylık olağan toplantısında mevcut İlçe Başkanı ve Başkan Adayı
Engin Koyun’u ağırladı.
 
Nesrin Duran başkanlığındaki AK Parti Körfez İlçe Kadın Kolları üyeleri, ilçe teşkilat binasında gerçekleştirilen toplantıda Şener Söğüt ve Mustafa Çelik’in ardından 20 Kasım’daki ilçe kongresi için başkan adaylığını açıklayan mevcut İlçe Başkanı Engin Koyun’u konuk etti. Kocaeli gündemini ve AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kızılcahamam Kampı’nı değerlendiren Körfez AK Parti’li hanımlar, gerçekleştirilecek İlçe Kongresi hakkında da fikir alışverişinde bulundu.
 
“HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ
Kuzey Mahallesi Cahit Zarifoğlu Caddesi üzerindeki ilçe binasındaki toplantıya ilçe yönetim kurulu üyelerinin yanısıra, soğuk hava şartlarına rağmen çevre beldelerden de yoğun katılım oldu. Katılımcılar kısa bir süre önce göreve gelen İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Duran ile yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.
 
 “ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORDUM”
Yeni ilçe kadın kolları yönetimine ve partiye yeni üye olan hanımlara kendini tanıtan ve siyasi geçmişi hakkında bilgi veren İlçe Başkanı ve ilçe başkan adayı Engin Koyun, kendisini 3. dönem için tekrar aday olmaya götüren süreç hakkında açıklamada bulundu. Koyun, şunları söyledi: “Geçen Cuma’ya kadar kesinlikle aday olmayı düşünmüyor, parti içinden bir başka arkadaşımızın aday olarak gösterilmesinin doğru olduğunu düşünüyordum. Bunu da partimin önde gelen isimlerine bildirdim. Fakat ‘ağabey ile kardeş’ derecesinde yakın olduğumuz İl Başkanımız Mahmut Civelek ile Körfez Belediye Başkanımız Yunus Pehlivan kesinlikle aday olmam gerektiğini belirterek, bana destek verdiler.
 
“DİĞER ADAYLARLA KONUŞTUM”
Kendisinden önce ilçe başkanlığına aday olduklarını açıklayan Şener Söğüt ile Mustafa Çelik’in partiye hizmet eden değerli kişiler olduğunun altını çizen Engin Koyun,”’Adayım’ demekle aday olunmuyor. ‘Ben’ değil ‘biz’ demek ve uzlaşı sağlamamız lazım. Kongrenin tek listeli olarak yapılması için aday arkadaşlarla görüştük; fakat ne yazık ki uzlaşı sağlayamadık. Kırılmadım; ama üzüldüm” diye konuştu.
 
“TEK LİSTELİ KONGRE ÖNGÖRÜLÜYOR”
AK Parti’nin demokrasi ve hoşgörüyle yönetilen bir parti olduğunu söyleyen Engin
Koyun, “Arkadaşlarımız, İlle de aday olmak isterlerse saygı duymak lazım” dedi. Türkiye’nin
tamamında kongrelerin tek listeli olarak yapılmasının öngörüldüğünü dile getiren Koyun her şeye rağmen ilçe kongresinin tek listeli olarak gerçekleştirileceğine inandığını kaydetti.
 
“FEDAKARLIK YAPMAYA HAZIRIM”
Partisi için tereddütsüz olarak fedakârlık yapabileceğini söyleyen Koyun, şu açıklamayı yaptı: “Genel Başkanımız ve Başbakanımız, sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın sorunlarıyla ilgileniyor. Biz de teşkilatlarımızdaki birlik ve uyumu korumalı ve Başbakanımıza destek olmalıyız. Dün olduğu gibi kongre sonrasında tüm partili arkadaşlarla kol kola, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz”
 
DELEGE SEÇİMLERİ
Delege listelerinin adil bir şekilde hazırlanmasına özen gösterildiğini ifade eden Koyun,”Kongre yüzde 99 ihtimalle tek listeli olarak yapılacak. Bu nedenle, delege olmak sadece onure olmaktır. Delege olmayanların kırılması ya da üzülmesi gereksiz. Bu konuda fazla ısrarcı davranmayın, alınganlık yapmayın,bu duruma fazla takılmayın ” şeklinde konuştu.
 
DURAN: FİKİRLERİNİZİ BELİRTİN
İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Duran, Koyun’un adaylığının partiye ve ilçeye hayırlı olmasını dileyerek, "Başkanımıza desteğimiz ve güvenimiz tamdır." dedi. Partili hanımlardan tüm başkan adaylarını dinlemelerini, kimseyi kırmadan düşüncelerini ortaya koymalarını isteyen Duran, partili hanımlardan ayrıca kendileriyle görüşmek isteyen başkan
adaylarına açık bir şekilde fikirlerini ifade etmelerini istedi.
 
“BASINI TAKİP EDİN”
Hanımların “Kalbimiz sizinle başkanım” diyerek destek verdiği Engin Koyun ise ilçe Kongresi’nin tüm teşkilata hayırlı olmasını diledi. Kişilerin değil partinin devamlı olduğunu ifade eden Koyun, partili hanımlardan basında çıkan haberleri de yakında takip etmesini istedi. Engin Koyun ile eşi Sevin Koyun İlçe Kadın Kolları Başkanı Duran’a çiçek takdim ederek, Duran ile yönetimine başarılar diledi.

22 Ekim 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR