“Körfezliler alışverişini ilçe esnafından yapmalı”

        Körfez Ticaret Odası (KTO)’nın mayıs ayı meclis toplantısı önceki gün meclis başkanı Güngör Ayhan başkanlığında oda meclis salonunda gerçekleş...

BÜYÜT

 

 

 

 

Körfez Ticaret Odası (KTO)’nın mayıs ayı meclis toplantısı önceki gün meclis başkanı Güngör Ayhan başkanlığında oda meclis salonunda gerçekleşti. Soma şehitleri için yapılan saygı duruşu ile başlayan toplantıya konuk olarak Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran katıldı. Toplantıya katılan KTO Başkanı Mustafa efe, Soma’da hayatını kaybeden maden şehitlerine Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diledi.

 

BARAN’I KUTLADI

KTO Başkanı Efe, toplantıya konuk olan İsmail Baran’a yönelik de bir konuşma yaptı. Baran’ın seçimler öncesinde de toplantılarına katılarak iletilen sorunları dinlediğini dile getiren Efe, “Seçim sonrasında da aynı heyecanla yolunuza devam etmeniz sevindirici. Siz de esnaf olduğunuz için sıkıntılarımızı iyi biliyorsunuz. Ancak aktarmak istediklerimiz var” diye konuştu.

 

EFE, KÖRFEZ İLÇENİN

SORUNLARINI ANLATT

Körfez ilçede tespit edilen bazı sorunlar hakkında bir sunum yapan Efe, “Anadolu Döküm önünde yapılan battı-çıktıdan sonra ilçenin batı tarafından gelenlerin Körfez’e girişleri için girişleri için D-100’den yan yol verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca yapılan TOKİ konutlarından ilçe merkezine bağlantı yolu yapılmalı. Bunu esnafımız çok istiyor. Ağadere Caddesi’ndeki çalışmalarda hızlandırılmalı” dedi.

 

KÖRFEZ MARKA OLACAK

Daha sonra konuşan belediye başkanı İsmail Baran ise, 25 yıl boyunca ilçede esnaflık yaptığını söyledi. İlçemizin sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini dile getiren Baran, “Körfez’e hizmet sevdamız var. Güzel çalışmalar yapacağız. Sanayi kentiyiz; aynı zamanda turizm kenti de olacağız. Körfez’i sadece Kocaeli’de değil, Türkiye’ye örnek gösterilen bir marka kent haline getireceğiz” dedi.

 

KATKI SUNABİLİRİZ

Daha sonra yöneltilen sorulara da yanıt veren Baran, şöyle konuştu: “5 yıllık çalışma planımız var. Ağadere’deki önceliğimiz yol çalışmasının tamamlanması. Vatandaşımızı Körfez esnafımızdan alışveriş yapmaya yönelik projeler düşünüyoruz. Esnafımıza gerekli desteği vereceğiz. KTO gibi STK’larla birlikte esnafımıza yönelik yapılacak projelere katkı sunabiliriz.” Toplantı sonunda KTO Başkanı Mustafa Efe ve Meclis Başkanı Güngör Ayhan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a plaket takdim etti.

29 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR