Yeni Gebze Adliye Sarayı böyle olacak

Yeni adliye binasının 2016 yılının ilk aylarında açılarak hizmete girmesinin beklendiği bildirildi. Öte yandan yeni adliye sarayı ile birlikte Mevlan...

BÜYÜT

Yeni adliye binasının 2016 yılının ilk aylarında açılarak hizmete girmesinin beklendiği bildirildi. Öte yandan yeni adliye sarayı ile birlikte Mevlana Mahallesi’nde özellikle arsa fiyatlarında önemli artış yaşandığı belirtiliyor.

 

Gebze Mevlana Mahallesi Cephanelik bölgesinde 70 bin metrekare alan üzerine inşaatı devam eden yeni adliye sarayı hızla şekil almaya başladı. 18 Kasım 2013’de ihale edilen, 17 Şubat 2014’de inşaat işlerine başlanan Gebze’nin yeni adliye sarayında çalışmalar devam ediyor. Kaba inşaatının bittiği ve ince işler için çalışmalara başlanacağı belirtilen yeni adliye sarayının ince işleri içinde önümüzde ki günlerde çalışmaların başlanacağı belirtiliyor.  Yeni adliye sarayının 2016 yılının ilk aylarında hizmete girmesinin beklendiği bildirildi.

 

ESKİ BİNA YETERİZ KALIYOR

Mevcut Gebze Adliye binasına gün içinde yaklaşık 3 bin civarında kişi işlerinden ötürü giriş yapıyor. Ayda 60 bin civarında kişinin Gebze Adliyesi’ne giriş yaptığı belirtilirken, bu sayının adli sicil kaydı için hizmet veren ek bina ile birlikte 80 bin civarına ulaştığı ifade ediliyor.  Gebze Adliyesi’nin en yoğun olduğu günler ise ağır ceza mahkemelerinin görüldüğü Salı ve Perşembe günleri.  Öte yandan Gebze Adliyesi binasının bu kadar büyük iş yoğunluğuna cevap vermekte zorlandığı ifade edilirken, Yeni adliye binasının ise her açıdan yeterli olacağı belirtiliyor.

 

ARAZİ VE KİRA ÜCRETLERİ ARTTI

70 bin metrekare alan üzerine kurulu adliye sarayı aynı zamanda Mevlana Mahallesi’nin her anlamda kaderini değiştiriyor. Bölgede arsa fiyatlarında önemli artış olurken, yine aynı bölgeye yapılması planlanan yeni vergi dairesi kompleksinin de bölgeye değer katacağı ifade ediliyor. Adliye sarayının yapılacağı bölgeye yakın binaların bir çoğunun avukatlar ve hukuksal firmalar tarafından kiralandığı belirtiliyor. Ayrıca daha öncesinde 500-600 TL olan kiralar ise 2-3 bin TL’ye kadar çıktığı ileri sürüldü.

07 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR