Bakan ve Başkan Kocaeli’nin Dev Yatırımları İçin ABD’ye Gidiyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 24 Kasım-1 Aralık 2011 tarihleri arasında ABD'ye bir çalışma ziyaretinde bulunacak. Kocaeli Büyükşehir...

BÜYÜT

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 24 Kasım-1 Aralık 2011 tarihleri arasında ABD'ye bir çalışma ziyaretinde bulunacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da hazır bulunacağı gezide Nihat Ergün, Gebze Muallimköy’de kurulma çalışmaları devam eden ‘Bilişim Vadisi’ için Microsoft başta olmak üzere ABD’li firmaları Bilişim Vadisi’nde yatırıma davet edip, yer gösterecek.

BİLİM MERKEZLERİ İNCELENECEK
Ergün, Bilişim Vadisi’ne yatırımcı çekmek ve Bilim Merkezleriyle ilgili örnekleri incelemek amacıyla gerçekleştireceği ABD ziyaretine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu da davet etti. Ergün, Karaosmanoğlu ile birlikte ABD’de temaslarda bulunacak. ‘Silikon Vadisi’ndeki Türk girişimcilerle de bir araya gelecek. Ergün, Sekapark’ta kurulması planlanan ‘Bilim Merkezi’ projesi için ABD’deki örneklerini inceleyecek.

TÜRK AKADEMİSYENLERLE BULUŞULACAK
Ergün ABD’deki temaslarına Los Angeles ile başlayacak. California Institute of Technology Üniversitesi’ni ziyaret edecek olan Ergün, Los Angeles’teki Türk Akademisyenlerle buluşacak. Bakan Ergün, daha sonra San Francisco’ya geçerek, burada The Exploratorium Bilim Müzesi’ni gezecek. Ergün, Türkiye’de hayata geçirilmesi planlanan ‘Bilim Merkezleri Projesi’ için incelemelerde bulunacak.

SİLİKON VADİSİ İNCELENECEK
Beraberindeki heyetle ile birlikte Silikon Vadisi’ndeki Türk girişimcilerle bir araya gelecek olan Bakan Ergün, Google ve Apple’ı ziyaret edecek. Ergün, Silikon Vadisi’ndeki temasları kapsamında buradaki firmaların CEO’ları ve üst düzey yöneticilerinin katılacağı bir toplantıda konuşma yapacak.

MİCROSOFT VE BOEİNG ZİYARETLERİ
Ergün ABD’deki temaslarının son durağı Seattle’de ise Microsoft’u ve Boeing’i ziyaret edecek. Microsoft’ta incelemelerde bulunacak olan Bakan Ergün’ün, Microsoft’un ‘bir numarası’ olarak bilinen Steve Ballmer ile görüşmesi bekleniyor. Redmond Kampüsü’nde Microsoft’un üst düzey yöneticileriyle bir araya gelecek olan Ergün, kampus içinde yer alan ‘Geleceğin Evi’ ve ‘Geleceğin İş Ortamları Laboratuarı’nı da gezecek.

22 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR