Yetim çocukların AFAD ziyareti

Hafta sonu gerçekleşen ziyarette yetim çocukları, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Salim Tekoğul ve AFAD Müdahale Şube Müdürü Mustafa Aydın karşıladı.  ...

Hafta sonu gerçekleşen ziyarette yetim çocukları, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Salim Tekoğul ve AFAD Müdahale Şube Müdürü Mustafa Aydın karşıladı.

 

Ziyaret anısına hazırlanan mini programda İl Müdürü Salim Tekoğul, AFAD'ın kuruluşu, İl Müdürlüğünün görev ve sorumlulukları, devam eden çalışmalar ve Kocaeli Afet Müdahale Planı ile ilgili bilgiler verdi. Yetim çocuklar ve ailelerinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti de dile getiren Tekoğul, “Ziyareti, kurumumuz için çok özel bir ziyaret kabul ediyoruz. Melek yüzlü bu güzel ve özel çocukları ağırlamak, bizim için büyük bir mutluluk olmuştur. Kısa süre önce İHH şemsiyesi altındaki Kocaeli İnsani Yardım Derneği ile imzalanan protokolle İHH Arama Kurtarma Ekibi (AKE), gönüllü ekiplerimiz arasında girmiştir. Bu protokol sonrasında yetim çocukların AFAD'a yaptıkları bu ziyaret, gönül köprülerimizin sağlam temeller üzerinde yükseleceğine işarettir” diyerek sözlerini bitirdi.

 

İHH Yönetim Kurulu adına ziyarette hazır bulunan Hüseyin Kanca da ilgi alanlarındaki yetim çocuklara çeşitli etkinliklerle moral motivasyon katkısı sunmaya çalıştıklarını, bilgi ve görgülerini arttırıcı faaliyetler icra ettiklerini vurgulayarak, hayata bakışlarına olumlu katkı yapmak için farklı kurumları da ziyaret ettiklerini dile getirdi. Kanca, misafirperverlikleri dolayısıyla AFAD yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

 

Daha sonra AFAD Eğitim Uzmanı Arama ve Kurtarma Teknisyenlerince Deprem ve Yangın başta olmak üzere afetlerle ilgili slayt, film ve diğer görseller aracılığı uygulamalı eğitim verilen yetim çocuklar, afet ve acil durumlarda dikkat etmeleri gereken hususlarla ilgili bilgilendirildi. 

 

Ziyaret, AFAD İl Müdürlüğündeki Arama ve Kurtarma araç ve ekipmanlarının tanıtılmasının ardından, ikramlar ve hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

13 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR