Büyükşehir Korosundan muhteşem konser

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Klasik Türk Müziği korosu muhteşem bir konser verdi. Klasik Türk Müziğinin birbirinden önemli eserlerini başarı ile sesl...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Klasik Türk Müziği korosu muhteşem bir konser verdi. Klasik Türk Müziğinin birbirinden önemli eserlerini başarı ile seslendiren koro kulakların pasını sildi. Koronun başarısı konuklar tarafından ayakta alkışlanırken Kocaeli Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan da ‘Dünyada biricik sevdiğim sensin’ adlı parçayı seslendirdi.

KONSERE BÜYÜK İLGİ
Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri Kocaeli Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan, Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü İsmail Civelek, Klasik Türk Müziği Korosunun sanat danışmanı Amir Ateş ile çok sayıda vatandaş izledi.

TÜRK MÜZİĞİNİN ÖNEMLİ ESERLERİ SESLENDİRİLDİ
İki bölümden oluşan ve 22 şarkının yer aldığı konserde, koroyu Şef Neşe Sarısözen Adalı yönetti. Koro ilk olarak kürdîlihicazkâr ve muhayyerkürdi makamındaki eserleri seslendirdi. İkinci bölümde ise uşşak ve karcığar makamındaki eserlere yer verildi. 45 kişiden oluşan Büyükşehir Belediyesi Klasik Türk Müziği korosu birbirinden önemli eserleri büyük bir başarı ile seslendirdi. Konuklar, koronun başarılı performansını ayakta alkışladı.

KILIÇASLAN’DAN BAŞARILI YORUM
Öte yandan konseri izlemeye gelen Kocaeli Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan seslendirdiği bir uşşak eserle konsere anlam kattı. Kılıçaslan, ‘Dünyada biricik sevdiğim sensin’ adlı şarkıyı okudu. Vali Yardımcısının başarılı yorumu konuklardan büyük alkış aldı.

AMİR ATEŞ’TEN TEŞEKKÜR
Konserin sonunda Klasik Türk Müziği Korosunun sanat danışmanı Amir Ateş bir konuşma yaptı. Değerli sesleri bir araya getirerek uzun bir süreçte çalıştıklarını söyleyen Amir Ateş, “Bu süreçte emeklerini bizden esirgemeyen Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal ve Kültür Sanat Konservatuar Şube Müdürü İsmail Civelek’e teşekkür ediyoruz. Koronun başarısında bu desteklerin büyük önem var. Böyle güzel konserlerin bundan sonra da devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Ardından konsere katılan Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan, Amir Ateş’e çiçek vererek, emekleri için teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal da koro şefi Neşe Sarısözen Adalı’ya çiçek verdi.

150320121132007793934_4.jpg

150320121132007793934_5.jpg

15 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR