Bakan Işık Gültepe İlkokulu açılışını gerçekleştirdi

    Özel proje olan Gültepe İlkokulu’nda 18 derslik, 1 adet kütüphane, 2 adet laboratuar, 1 adet çok amaçlı salon, idari odalar ve 276,47 metrekarelik...

 

 

Özel proje olan Gültepe İlkokulu’nda 18 derslik, 1 adet kütüphane, 2 adet laboratuar, 1 adet çok amaçlı salon, idari odalar ve 276,47 metrekarelik kısmı Kazım Küçük Aile Sağlığı Merkezi bölümü olarak kullanılacak. Zemin + 3 kat olan projenin tamamı 2,500,000 TL’ye mal oldu. Binanın taban oturma alanı 668,03 metrekare, toplam inşaat alanı 2,672,14 metrekare olmak üzere başlama bitiş tarihi 2012-2013’tür. Okul Müdürü görevini ise Eyüp Özel yapacak. Kazım Küçük Aile Sağlığı Merkezi’nde ise 2 doktor, 2 sağlık ekibi, 2 hemşire ve yardımcı personeller görev yapacak. Açılışa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Halk Salığı Müdürü Melik Kaştı, Kaymakam Osman Kaymak, İl Jandarma Komutanı Birol Şimşek, veliler ve öğrenciler katıldı. TBMM İlkokulu halk oyunları grubu açılıştan önce dans gösterisi sundu.

250 ÖĞRENCİYE EĞİTİM ÖĞRETİM

Konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Gültepe ilkokulumuz eğitim adına önemli bir katkı sağlayacak. Yaklaşık 250 öğrencimize daha sağlıklı bir eğim öğretimi sağlamış olacaktır. Binamız tamamen devlet yatırımı olup maliyeti 2,500,000 TL’dir” dedi.

KURUŞUNUZU ZİYAN ETMEDİK

Nevzat Doğan ise yapılan hizmetlerden bahsederek, “Hizmetlerimizi yaparken sizin tek kuruşunuzu ziyan etmedik. İşçimizin maaşını bir gün bile geciktirmedik. Biz siz arkamızda olmasanız bunları yapamazdık. 15 bin 250 bisiklet dağıtıyoruz. Büyükşehir Belediyesi tabletler dağıtıyor. Var da dağıtıyoruz, bereket var” ifadelerini kullandı.

BENİM HASAN’IM GERİ KALMASIN

Eğitime verdikleri önemden bahseden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Her şeyi eğitime borçluyuz. Kocaeli’de ki tüm okulları daha güzel hale getiriyoruz. Eğitime çok farklı bir değer veriyoruz. Alman’ın Hans’ından benim Hasan’ım niye geri kalsın” şeklinde konuştu.

7/24 GÜVENLİĞİ SAĞLAYCAĞIZ

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Aile Sağlığı Merkezi’nin bölge için çok önemli olduğunu söyleyerek “Burada aile hekimlerimiz var. Sizlerin günübirlik ihtiyaçlarınız çok uzaklara gitmeden ve aile hekimi olarak tanıdığınız bildiğiniz doktorlar vasıtasıyla o ihtiyacın da karşılanması önemli” diyerek kent güvenliği konusuna değindi. Topaca, “Kentimizde gece gündüz her an güvenlikli olsun istiyoruz. Bu mahalleye mobese sistemini de getiriyoruz. İlimizin tamamında mobese sistemini kuruyoruz 24 saat yolları, sokakları izleyeceğiz. Devlet varsa güvenlik huzur eğitim hizmet vardır. Devleti adeta sizin ayağınıza getiriyoruz” şeklinde konuştu.

EN FAZLA BÜTÇE PAYI EĞİTİME

Okulun ve sağlık merkezinin hayırlı olmasını dileyen Fikri Işık, “AKP iktidarı olarak 11 yıldır bütçeden en fazla payı eğitime ayırıyoruz. Eğitime 2014 yılında 78 buçuk milyar ayırdık. Toplanan verginin yarısını eğitime, sağlığa spora ve sosyal hizmetlere ayırıyoruz. Biz Türkiye’nin geleceğinin eğitimde bilimde teknolojide olduğunu iyi biliyoruz. Onun için en büyük yatırımı eğitime yapıyoruz” diyerek son dört yılda 4 yüz binin üzerinde öğretmen aldıklarını ve öğretmen sayısını 850 bine çıkaracaklarını ifade etti.

KOCAELİ’YE 6 BİN 600 DERSLİK

Türkiye’de ki derslikler hakkında açıklamalarda bulunan Işık, “Türkiye’de 310 bin derslik sayımız vardı, şu anda 2013 yılı sonu itibariyle 215 binden fazla dersliği üzerine ilave ettik. Kocaeli’de 2012 yılı sonunda 6 bin 500 derslik vardı, şimdi 6 bin 500 derslik daha eğitime kazandırıyoruz. Belediyelerin temel görevi buraları planlarken yeteri kadar sağlık ocağı okul ve spor alanı, kültür alanı bırakmak. Ama nerede hak getire. Okulun içinde sağlık ocağı çok az yer vardır. Tekeden süt çıkarmak da buna deniyor işte” ifadelerine yer verdi. 

12 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Mustafa - Kardeşim kaç kişi kesicek bu kurdeleyi

Yanıtla . 0Beğen 12 Şubat 14:38
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR