Düş Bahçesi’nden ‘Arkadaşlık’ projesi

Kentimizin önde gelen anaokullarından ‘Düş Bahçesi Anaokulu’, 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılına yeni bir projeyi hayata geçirerek başladı. Öğrencil...

BÜYÜT

Kentimizin önde gelen anaokullarından ‘Düş Bahçesi Anaokulu’, 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılına yeni bir projeyi hayata geçirerek başladı. Öğrenciler arasındaki iletişimi ve dostluğu pekiştirmek amacını taşıyan projenin uygulaması, İngilizce öğretmenlerinin de desteğiyle, bir hafta boyunca “Frendship Week” olarak kutlama havasında geçti.

 

TEMEL KAVRAMLAR ÜZERİNDE DURULDU

Proje kapsamında öğrencilerle, arkadaşlık, dostluk ve  paylaşım gibi temel kavramlar üzerine sohbet eden öğretmenler, arkadaşlığın ne demek olduğunu çocukların ağzından dinledi. Öğrenciler, etkinlik kapsamında, arkadaşlığın anlam ve önemini resimleyerek, bir de “Friends panosu” oluşturdu.

 

YENİ PROJELER SIRADA

Düş Bahçesi Ana Okulu Kurucusu Şehnaz Tunçel, ‘Arkadaşlık’ projesinin, öğrencilerin gelişimi ve gelecekte çevreyle olan ilişkilerinde önemli rol oynadığını belirterek, öğretim yılı süresince çeşitli projeler uygulayacaklarını söyledi. Tuncel, öğrencilerinin paylaşımcı, duyarlı, ilkeli ve bilgili çocuklar olarak, eğlenerek öğrenmeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

29 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR