Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün “Bu millet terörle hizaya getirilecek, terbiye edilecek bir millet değildir”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün “Ayağımızda ki son pranga terör meselesidir. Ülkemizi, milletimizi terörle hizaya getirmek isteyenler te...

BÜYÜT

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün “Ayağımızda ki son pranga terör meselesidir. Ülkemizi, milletimizi terörle hizaya getirmek isteyenler terörle terbiye etmek isteyenler, şunu asla unutmasınlar. Bu millet terörle hizaya getirilecek, terbiye edilecek bir millet değildir. Böyle bir şeyede ihtiyacı yoktur. Bu son prangadır. Bunu da çözeceğiz. Bu dönemde çözülecektir. Her şey görülmektedir. Eskiden sisli puslu görülürdü. Bir çok iş el yordamıyla görülürdü. Terörle mücadelede zaman zaman böyle olmuştur. Şimdi daha net görülmektedir. Kimin eli kimin cebindedir görülmektedir. Hangi iş birlikleri vardır. Alınan tedbirleri daha net uygulanmak imkanları vardır.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan bayramı münasebetiyle AKP il binasında bayramlaşma programı düzenlendi. Parti binasında düzenlenen törenin açılış konuşmasında AKP İl Başkanı Mahmut Civelek “İki bayram bir arada kutlanıyor. Umre’de sizler adına da dua ettik. Bu iki bayram ülkemize ve bütün dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum. Büyük Türkiye’nin oluşumunda bu bayramlar hayır getirir. Bu bayramlarda komşularımızın bayramı olmasını diliyorum” dedi.

İKİ BAYRAM KUTLUYORUZ
Bakan Ergün “İki bayramı bir arada kutluyoruz. Aslında ikisi de zafer bayramı sayılır. Birisi milletçe düşmanlarımıza karşı bizi silmek isteyen karşı bir büyük iradeyle kazandığımız zafer bir bunu kutluyoruz. Birde kendi zaaflarımıza karşı kazandığımız bir zaferi kutluyoruz. 30 gün oruç tutuk kendi irademizi güçlendirdik. Zayıflıklarımızı yenmeye çalıştık. Yendikte büyük bir bölümünü bunu şimdi bayram olarak kutluyoruz” dedi.

SİYASİ VE EKONOMİK ZAFER
Bakan Ergün “Bayram dolayısıyla herkesi ziyaret edeceğiz. Bu bayramı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde kutlamaya çalışacağız. Bundan sonra kazanmamız gereken zaferler ve başarılar var. Bunu birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. Sağlam bir iradeyle kazanılır. Kazanamayacağını düşünenler baştan kaybetmiş olurlar. Ülkemizin zaferlere ihtiyacı var. Siyasi ve ekonomik zaferlere ihtiyacımız var. Bölgemizde, ülkemizde yapacağımız işler bulunmaktadır. Yapacağımız işler bitmedi hatta yeni başlıyor bir kısmı. Çünkü millet olarak misyonumuzun yeni farkına vardık” açıklamasında bulundu.

PRANGALAR ÇÖZÜLÜYOR
Üzerimizde yükleri yeni yeni üzerimizden atıyoruz diyen Bakan Ergün “Ayağımızdaki prangaları yeni yeni atıyoruz. Milletimizin eli kolu yeni yeni serbest kalıyor. Nen yükler taşıdık senelerce. Ayağımızda ki ne pıragalarla koşmaya çalıştık. AKP iktidarı ile bir çok yükü kenara koyduk. Kötü yönetimlerin yüklerini kenara koyduk. Ayağımızdaki prangalar çözüldü. Daha hızlı hedefe koşuyoruz. Ayağımızda bir pranga kaldı. Onu da çözeceğiz” dedi.

TERÖRLE TERBİYE EDİLMEYİZ
Bakan Ergün “Ayağımızda ki son pranga terör meselesidir. Ülkemizi, milletimizi terörle hizaya getirmek isteyenler terörle terbiye etmek isteyenler, şunu asla unutmasınlar. Bu millet terörle hizaya getirilecek, terbiye edilecek bir millet değildir. Böyle bir şeyede ihtiyacı yoktur. Bu son prangadır. Bunu da çözeceğiz. Bu dönemde çözülecektir. Her şey görülmektedir. Eskiden sisli puslu görülürdü. Bir çok iş el yordamıyla görülürdü. Terörle mücadelede zaman zaman böyle olmuştur. Şimdi daha net görülmektedir. Kimin eli kimin cebindedir görülmektedir. Hangi iş birlikleri vardır. Alınan tedbirleri daha net uygulanmak imkanları vardır” dedi.

YENİLENME KONGRELERİ
Bakan Ergün “Söylediğimiz hiçbir şey havada kalmayacaktır. Seçim beyannamesi hükümet programıdır. Şimdi eylem planıdır. Hangi bakanlığın ne yapacağı bellidir. Bütün adımlar kamuoyu ile paylaşılacaktır. Genel seçimlerde başarıyla çıktı. 3 dönem iktidara geldik. 4 ve 5’nci dönemi yakalayacağız. Kararlılığımız olmalıdır. Şimdi yenilenme gözden geçirme süreci yaşanacak. Gençlik kolları kongreleri başladı. Kadın kolları kongresi sonrasında ilçe kongresi yapılacak ardından ana kademe kongresi yapılacaktır. Bu süreçler yenilenme gözden geçirme zamanıdır. Bazı yeni arkadaşları kadroya katma dönemleri olması gerekiyor. bir yenilenme olmazsa bazı yeni arkadaşlar kadroya katılması olmaması durumunda bu kongrelerde ileri gitmek yerine geri gideriz. Bu kongreler yenilenme kongreleri olması gerekiyor. Olmazsa kendimizi yenileyemeyiz ileri gidemeyiz. En sağlıklı götüme gayreti içerisinde olalım. Mesele kişiler değildir. Mesele büyük Türkiye’yi inşa etme meselesidir. Düşen sorumluluk el birliği ile yapılmalıdır” açıklamasında bulundu. Parti binasında yapılan bayramlaşmaya Bakan Ergün’ün yanı sıra Milletvekilleri Fikri Işık, Muzaffer Baştopçu, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye başkanları ve partililer katıldı.

30 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR