Hizmet İş’te İdris Ersoy tekrar başkan seçildi

      Hak – İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası’nın 1 ve 2 nolu şubelerinin ilimizde birleştikten sonra yapılan ilk genel kurulu dün Yahya Kaptan’da buluna...

 

 

 

Hak – İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası’nın 1 ve 2 nolu şubelerinin ilimizde birleştikten sonra yapılan ilk genel kurulu dün Yahya Kaptan’da bulunan Imperial Park Otel’de gerçekleştirildi. Genel kurula mevcut başkan İdris Ersoy tek aday olarak katıldı. 175 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrenin divan başkanlığını Hizmet İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert, başkan yardımcılığını ise İstanbul 7 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Topçu, divan üyeliklerini de Hizmet İş Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ve İstanbul 8 Nolu Şube Başkanı Taner Duran gerçekleştirdi.

YOĞUN KATILIM

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin gerçekleştirilen birinci olağan genel kuruluna Hak-İş ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AKP İl Başkan Yardımcısı Mehmet İpşiroğlu, Saadet Partisi Kartepe Belediye Başkan Adayı Mehmet Aras ve delegeler katıldı.

“NE VAAT EDİLDİYSE YAPILDI”

Genel kurulda ilk olarak söz alan isim Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Kurulduğumuz tarihten bu yana Kocaeli’de en güçlü sendikalardan biri haline geldik. Kocaeli’yle ilgili yapılanları kağıda döksek üniversite öğrencileri için tez konusu haline bile gelir. 4-5 yılda yapılanları sizlere tek tek anlatmak istemiyoruz. Ama 2009 yılında sizlere neyi vaat ettiysek tüm bunları yaptık. Çünkü bizim bir duruşumuz vardı. Bizlere hakaret ettiler iftira attılar. Ama asla biz bunları duymadık ve işimize baktık” dedi.

KLİŞE SENDİKACILIK BİTTİ

Kocaeli’de yapılan sendikal çalışmaların dünyaya örnek olduğunu ifade eden Başkan Mahmut Arslan, “Kocaeli sendikal hareketin merkezidir. Burada yapılan sendikal çalışmalar tüm Türkiye ve dünyaya örnek olur. Biz yeni sendikacılığın adımını Kocaeli’de attık. Klişe sendikacılık artık bitmiştir. Her şeye istemez diyerek itiraz etmek fayda vermiyor. Artık ne isteyeceğinizi bileceksiniz. Bir şeyi reddediyorsanız gerekçeniz de olacak. Biz böyle bir sendikal hareketi hedefliyoruz” diye konuştu.

KÖKLÜ YATIRIMLAR

Arslan’ın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, “Kocaeli’de 10 yıl süren 2 dönemimiz boyunca köklü yatırımlar yaptık. Kocaeli artık 10 yıl öncesi ile mukayese edilemeyecek derecede ilerledi. Bizler bu gelişmeleri uzaydan birlerinin gelip de yapmadığının farkındayız. Bu gelişmelerin hepsi siz işçilerimiz sayesinde gerçekleşti. Bu sebeple genel kurulunuzu yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu. (Devamı gazetemizde)

09 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

sadullah - Yeni Yönetim kurulu bütün hizmet iş sendikası camiasına hayırlı uğurlu olsun. Yeni dönem çalışmalarında başarılar dilerim. Sadullah Sevindik

Yanıtla . 0Beğen 09 Şubat 15:42
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR