Gölcük’te olağanüstü hal ilan edildi

Geçtiğimiz hafta yaşanan BDP’liler ve sağ görüşlü vatandaşlar arasındaki tartışma giderek büyüyor. Bugün BDP seçim bürosuna yürüme kararı alan vatanda...

BÜYÜT

Geçtiğimiz hafta yaşanan BDP’liler ve sağ görüşlü vatandaşlar arasındaki tartışma giderek büyüyor. Bugün BDP seçim bürosuna yürüme kararı alan vatandaşlar emniyeti harekete geçirdi. Gölcük’te adeta olağanüstü hal ilan edildi. 2 bin çevik kuvvet ekibi ilçede konuşlandırıldı.

Gölcük’te BDP’nin desteklediği bağımsız aday Emrullah Bingül’ün seçim bürosu açılışı sırasında yaşanan tartışma gün geçtikçe büyüyor. Bugün Cuma namazından sonra sağcu bir grubun BDP seçim bürosuna yürümesi bekleniyor. Emniyet güçleri çevre illerden takviye çevik kuvvet ekiplerini Gölcük’e konuşlandırdı. Alınan önlemlervatandaşlarca ‘Gölcük’te olağanüstü hal ilan edildi’ şeklinde değerlendirildi. BDP'nin büroya kapatmayacaklarını belirtmeleri ve çalışmalarını burada sürdürme kararı almalarının ardından karşıt görüşlü gençler de seçim bürosunun kapanıncaya kadar tepkilerini sürdürme kararı almıştı. Sosyal paylaşım sitelerinde örgütlenen sağ görüşlü gençler bugün BDP binasına yürümek için Cuma namazı’ndan hemen sonraki saatte sözleşti.

GÜVENLİK ÖNLEMİ ARTIRILDI
Bugün ilçede yayılan yürüyüş söylentisi polisi ayağa kaldırdı. İddiaya göre internet üzerinde örgütlenen yüzlerce genç seçim bürosunun önünde toplanacak ve tepkilerini dile getirecek. Yürüyüş söylentisinin ardından Emniyet Müdürlüğü tam anlamıyla teyakkuza geçti. Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, söylentinin ardından bu sabah 12 ilçeden belirli sayıdaki çevik kuvvet ekibini Gölcük'e sevk etti. İstanbul, Bursa, Sakarya ve Yalova'dan yaklaşık 2 bine yakın polis bu sabah Gölcük'e geldi ve BDP seçim bürosunun bulunduğu sokakta güvenlik önlemi alındı. Bu saate kadar herhangi bir yürüyüş yapılmazken Gölcüklüler tedirgin bekleyişlerini sürdürüyor.

13 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR