Körfezliler yarış pisti için tek yürek oldu

Körfezlilerin yoğun bir ilgi gösterdiği basın açıklamasına yarış pisti bölgesinde bulunan mahalle sakinlerinin yanı sıra Körfez Belediye Başkanı İsma...

Körfezlilerin yoğun bir ilgi gösterdiği basın açıklamasına yarış pisti bölgesinde bulunan mahalle sakinlerinin yanı sıra Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Kent Konseyi Başkanı ve Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, KTO Başkanı Mustafa Efe, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, Körfez Tütünçiftlik Sahili Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Hulusi Küçükdevlet, Din Görevlileri Başkanı Mustafa Bektaş, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve Körfezde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.


SİYASİLERDEN DESTEK

Tüm meclis üyeleri bu projede bir araya geldi. Basın açıklamasına katılan AKP, MHP, CHP meclis üyeleri Fener Gölü’nün Körfez halkına kazandırılması için tam destek verdi. Bu projenin Körfez’e kazandırmak için birlikte mücadele edeceklerini bildiren meclis üyeleri, halkın bu taleplerinin yerine getirilmesi için gereken girişimleri başlatan Başkan Baran’a teşekkürlerini iletti.


HALK MAĞDUR EDİLDİ

Körfezlilerin ve bölge sakinlerinin talepleri doğrultusunda başlatılan çalışmaya Körfez halkı tam destek verdi. Körfez Kent Konseyi ve Sivil Toplum Kuruluşları Tütünçiftlik sahilinde buluşan Körfezli vatandaşlarla birlikte gerçekleşen basın açıklamasına Körfez Yarış Pistinin kaldırılması için girişimlerine hız verdi. 1993 yılından bu yana Fener Gölü olarak adlandırılan Körfez Yarış Pisti’nden Körfez halkının faydalanamadığını dile getiren Körfez Kent Konseyi Başkanı ve Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, “İstanbul Motor Sporları Derneği’ne yarış pisti olarak tahsis edilen bu alandan Körfez halkı yıllardır mahrum bırakılmıştır. Ayrıca ilgili derneğin hafta sonları ilçemizde düzenlenen yarışlardaki ses desibelinin yüksek olması sebebiyle hemşerilerimiz rahatsız olmaktadır” dedi.

 

EFE’DEN TAM DESTEK

Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, “Yılardır İstanbul’dan gelen elit grup burada eğlenip gidiyor. Sayıları 50’yi geçmez. Daha önce yaptığımız toplantılarda da katılımcılara Körfez halkına buradan faydalanıp faydalanmadığını sordum. Körfez halkı buradan yararlanamıyor. Onların sıkıntısını biz çekiyoruz, onlar eğlenip gidiyor. Başkanımız sağ olsun bu konuya el attı ve Kent Konseyi de çalışmalara başladı. Biz ticaret odası olarak bu projeye tam destek veriyoruz. Bu iş mutlaka ve mutlaka olmalıdır. Burası İstanbul’dan gelen zenginlerin eğlence yeri değil, Körfez’de yaşayan vatandaşların eğlence yeri olmalıdır” dedi.

 

KÖRFEZ FENER GÖLÜ

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da yaptığı konuşmada, “Burada Körfez ilçemize faydası olamayan tesisler varsa buna müsaade etmeyeceğimizi en başından beri söylüyoruz. Fener Gölü’nün artık halkımızın kullanımına açılması gerekmektedir. İstanbul Motor Sporları Derneği Belediyemizi kale almayarak Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Evrak ile bir protokol anlaşması imzalamıştır. Ayrıca İstanbul Motor Sporları Derneğinin ödenmemiş vergi borcu bulunmaktadır. Bizde üzeremize düşen görevi yerine getirerek önemli adımlar attık. Başlatılan bu kampanyaya sizlerin vermiş olduğunu destekle birlikte Fener Gölünü halkımızla buluşturacağız.

 

“ÇOK KARARLIYIZ”

Siz bugün çok büyük bir adım atarak bu işte ne kadar kararlı olduğunuzu gösterdiniz. Bizimde üzerimize düşen görev ise siyasi boyuttaki girişimlerimizi hızlandırmak. Bu konuda da önemli adımlar atarak, bölge halkına hiç faydası olamayan ve hatta zararı bulunan bu durumu milletvekillerimizle, bakanımızla paylaştık. Gerekli görüşmelerde bulunduk. Onlar da halkın talebi doğrultusunda yarış derneği ile imzalanan protokolün iptal edileceğini söylediler” dedi.


ÖNERİ VE TALEPLER

Körfez Yarış Pistini kaldırarak halkımızın istek ve talepleri doğrultusunda bölgeye Körfezlilerin eğlenebileceği bir mekan oluşturacaklarını dile getiren Başkan Baran, “Biz bu projeyle rant elde etmek istemiyoruz. Biz buranın halkımızın kullanabileceği, dinlenebileceği bir alan olmasını istiyoruz ve bu projemiz şimdiden hayırlı olsun diyoruz” dedi. Körfez Kent Konseyi öncülüğünde düzenlenen basın açıklaması sonrasında imza kampanyası başlatıldı. Kurulan stantla imzalarını atan Körfezliler Yarış Pistinin kaldırılması için tam destek verdiler.

20 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

murat - pıstımızden ne ıstıyorsunuz ınsanlar sokaklardamı yarıssınlar bu ne yaa senede 9 kere yarıslar yapılır organızasyonlar harıcınde neymıs cok ses gelıyormus 1 gunu ses olsa ne olur orada sabah aksam zehırlı gaz kokluyonda onamı dert oldu

Yanıtla . 0Beğen 20 Ekim 14:51
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR