Wing Tsun savunma sanatı tam size göre!..

ÇOK ÖZEL BİR KONUK Seminerin ardından öğrenciler başarı diplomalarını Çiftci'nin elinden aldı. Bruce Lee'nin de uzak doğu sporlarına başladığı Win...

BÜYÜT

ÇOK ÖZEL BİR KONUK

Seminerin ardından öğrenciler başarı diplomalarını Çiftci'nin elinden aldı. Bruce Lee'nin de uzak doğu sporlarına başladığı Wing Tsun özellikle bayanlarımızın öğrenmesi gereken savaş sanatlarının başında geliyor.  Wing Tsun... Avrupa'da ve Dünya'nın belli bölgelerinde yaygın bir şekilde öğrenilen bu savunma sanatı, ilimizde de ilgi görmeye başladı. İnsanın her türlü şartta kendisini savunma ve saldırıya geçme ihtiyacının oldukça fazla olduğu bu günlerde Wing Tsun öğrenilmeye değer sanatların başında geliyor. Wing Tsun'a ilgi göstermeye başlayan ilimiz Dünyaca ünlü ustalardan Dünya Şef Antrenörü Hasan Çiftçi'yi konuk etti. Dansanat Okulu'ndaki buluşmada Sifu Erdal Karaal ve Kocaeli Bölge Eğitmeni Sisuk Evren Yılmazer de yer aldı.

 

BAYANLARA TAVSİYE EDİLİYOR

Özellikle sokaklarda başlarına gelebilecek saldırıları bertaraf etmek üzere programlanmış hareketler bütünü olan Wing Tsun başta bayanlara tavsiye ediliyor. Kadına şiddetin arttığı ülkemizde bayanlarımızın bu sanatı öğrenmeleri çok kolay. Kocaeli Müftülüğü karşısında yer alan Dansanat Okulu'nda haftanın iki günü eğitimler veriliyor. Bu sanatı icra eden Wing-Tsun öğrencileri de diğer uzak doğu sporlarından ayrılan, her yaşta ve her kiloda insanın yapabileceği Wing Tsun sanatını öğreniyor.

 

SON DERECE YARARLI GEÇTİ

Kocaeli, Dünya Şef Antrenörü Sifu Hasan Çifci'yi konuk etmenin mutluluğunu yaşadı. Çiftci Dansanat Okulu'nda uygulamalı olarak öğrencilere son derece yararlı bir seminer verdi. Sifu Erdal Karaal ve Sisuk Evren Yılmazer'in de yer aldığı özel semineri alan öğrenciler hem bilgilerini daha ileri bir seviyeye taşıdı hem de Hasan Çiftci ile bir arada olmanın gururunu yaşadı. Yaklaşık 3 saat süren seminerin ardından soru-cevap kısmına geçildi. Öğrenciler Çiftci ve Karaal'a Wing-Tsun sanatı hakkında sorular sordu. İki usta sorulara içtenlikle yanıt verdi. Son olarak başarı diplomalarını alan ustalar ve öğrenciler gazetemize toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bilgi edinebileceğiniz web adresleri:

www.wingtsunturkey.com

www.wingtsunkocaeli.com

05 Mart 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR