Bale Bölümü’nde sınav heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Bale Bölümü yılsonu sınavlarını gerçekleştirdi. Sınava, hazıklık sınıfından 8. sınıfa kadar olan tüm bale...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Bale Bölümü yılsonu sınavlarını gerçekleştirdi. Sınava, hazıklık sınıfından 8. sınıfa kadar olan tüm bale bölümü öğrencileri katıldı. Sınav, son sınıf öğrencileri için ayrı bir önem taşıdı. Beş son sınıf öğrencisi bu yıl sekiz yıllık eğitimlerini tamamlayarak konservatuarın Bale Bölümü’nden mezun oldu.

KONSERVATUARDA SINAV HEYECANI
Kültür Sanat Konservatuar Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen sınav Bale Bölümü öğretim görevlileri Özkan Çuğali, Aslı Kömürcü ve Aslı Öztürk gözetiminde gerçekleştirildi. Bale bölümü öğrencileri bir üst sınıfa geçebilmek için ter döktü. Sınav heyecanına aileler de ortak oldu. Bale bölümü öğrencilerinin aileleri sınav sırasında çocuklarının performansını heyecanla izledi. Geçiş notun 70 olarak belirlenirken öğrenciler her sınıfın müfredatına uygun olarak sınava tabii tutuldu.

BEŞ MEZUN VERDİ
Yıl sonu sınavı son sınıf öğrencileri için aynı zamanda veda niteliği taşıdı. Beş son sınıf öğrencisi bu yıl sekiz yıllık eğitimlerini tamamlayarak Konservatuarın Bale Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencileri bu yıl teknik eğitim aldı. Bale Bölümü gelecek yıl verilen teknik eğitim çerçevesinde muhteşem bir resital gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

13 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR