Emniyet özveri içinde görev yapıyor

İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti. Sıcak ve samimi ortamda geçen görüşmede emniyetin çalı...

BÜYÜT

İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti. Sıcak ve samimi ortamda geçen görüşmede emniyetin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Doğan “ İl ve İlçe emniyet müdürlerimizden saha görevi yapan her emniyet mensubuna kadar kentimizde özveri ile görev yapıldığını görüyoruz. Elbette ki işiniz kolay değil, insanın olduğu yerde iş bitmez. Bazı belirlediğimiz konular var. Özellikle geceleri bazı parkların amacı dışında kullanılması halkımızı tedirgin ediyor. Alkol ve benzeri maddeleri almak için bu parkları zemin olarak kullanmaya kalkanlara karşı caydırıcı önlemler gerekiyor. Bizim belediye olarak bu konuda yapabileceğimiz şey, aydınlatma sistemlerini sık sık kontrol ederek aktif halde tutmak oluyor. En azından göz önünde bir uygunsuzluk yaşanmamasına katkı vermeye çalışıyoruz. Emniyetimiz bu konuya biraz daha eğilebilir. Ama burada kolluk güçleri kadar ailelere de sorumluluk düşüyor. Çocuklar hepimizin evlatları. Bu çocukların doğru yönlendirilmesi için başta aileler olmak üzere onların doğru bir zeminde yürümelerine önderlik etmeliyiz” dedi.
 
ÇOCUKLARIN HUZURU ÖNEMLİ
Başkan Doğan, trafik konusunda da belediye olarak fazlaca bir yaptırım yetkileri olmadığını belirterek bu konuda emniyetin ve büyükşehir belediyesinin çalışmalarına mümkün olan her türlü katkıyı verebileceklerinin altını izdi. İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz Başkan Doğan’ın tespitlerinin kayda değer olduğunu söyleyerek “Özellikle parklar konusunda sivil ekiplerimizi de arttırarak bir çalışma başlatmayı planlıyoruz. Şu sıralar öğrencilerin güvenlik ve huzuru için öncelikli bir mesaimiz var. Bilindiği gibi İzmit’teki ilköğretim okulları lise ve üniversitede eğitim gören öğrenciler dahil 115 bin öğrencinin yaşadığı bir ilçede hizmet veriyoruz. Bu çocuklarımızın huzuru çok önemli, parkların emniyeti de bu konuya dahil edilebilecek bir sorun. İzmit halkı hiç merak etmesin, bu aksaklıkların giderilmesi için var gücümüzle mesai yaparak insanlarımızın huzurunu temin etmek için görevimizin başında olacağız” şeklinde konuştu.
 
EMNİYETE YAPI DESTEĞİ
Başkan Doğan, görüşmede kurumlar arası işbirliğinin önemini de vurgulayarak, Serdar Mahallesi’nde yapılan karakola verilen katkıda olduğu gibi, Topçular Mahallesi’nde, üniversite yolu üzerinde yapmayı planladıkları komplekste, emniyete tahsis edilecek bir birim oluşturabileceklerini de sözlerine ekledi.

07 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR