Kahraman kuyumcu bilezikleri kaptırmadı

Kimliği belirsiz 4 kişinin çaldıklarını ellerinden almayı başaran kuyumcu çalışanı, patronu tarafından bir maaş ikramiyeyle ödüllendirildi.   Körfez...

Kimliği belirsiz 4 kişinin çaldıklarını ellerinden almayı başaran kuyumcu çalışanı, patronu tarafından bir maaş ikramiyeyle ödüllendirildi.

 

Körfez’de faaliyet gösteren ve ilçenin en büyük kuyumcusu olan Kurtuluş Kuyumculuğun Yarımca Mimar Sinan Mahallesi üzerinde bulunan şubesi ikisi bayan, ikisi erkek olmak üzere 4 kişi tarafından dün kimliği belirsiz kişilerce soyulmak istendi. Durumu fark eden kuyumcu çalışanı Emrullah Kurtuluş, çalınan 4 bileziğin peşinden koştu ve bilezikleri hırsızların elinden almayı başardı.

 

ÖĞLEN SAATLERİNDE OLDU

Saat 11.45 sularında gerçekleşen soygunda, bir kadın ve bir erkek kuyumcuya girdi. Kadın burma bilezik bakacaklarını söyledi. Kendisine 4 bilezik gösterildi. O esnada kadın bilezikleri koluna geçirip tekrar çıkardı ve hesabını yapmasını istedi. O esnada yanındaki diğer kişi bilezikleri alarak kaçtı. Tabi peşinden bileziklere bakma bahanesiyle gelen kadın da.

 

HIRSIZLARIN PEŞİNDEN KOŞTU

Diğer tezgahta bileziklerin fiyatını hesaplamaya çalışan iş yeri çalışanlarından Emrullah Kurtuluş bileziklerin çalındığını fark etti ve hemen soyguncuların peşinden koştu. Menderes Caddesi’ne kadar soyguncuları kovalayan Emrullah, arabanın içerisindeyken soyguncunun yakasına yapışarak çaldıkları bilezikleri istedi. durumu gören çevre esnafı da hırsızların etrafını çevirdi.

 

KAÇMAK İSTEDİLER

Peugeot marka otomobil içerisinde sıkıştırılan hırsızlar bir süre bilezikleri vermemek için direndi. Aracın içerisinde ikisi bayan 4 kişi vardı. Yakalanacaklarını anlayan soyguncular bilezikleri vermek zorunda kaldı. Aracın sürücü koltuğunda oturan kişi de cebindeki bilezikleri çıkartıp yere attı. O anda da kaçmayı başardı.

 

YA SİLAHI OLSAYDI?

Olayın ardından haber yapmak için bilgi istediğimiz olayın kahramanı Emrullah Kurtuluş, işletmenin sahibi Muhammet Kurtuluş’un yeğeni. 5 yıldır bu işletmede çalışıyor. Böyle bir olay ise başına ilk kez geliyor. Emrullah, “O an tek düşüncem bilezikleri kurtarmaktı. Olayın sıcaklığıyla soyguncuların silahlı olabileceği ihtimali aklıma gelmemişti. Allah korudu. Daha sonra aklım başıma geldi ama olan olmuştu. Neyse ki bilezikleri kurtardım” yorumunda bulundu.

 

BİR MAAŞ ÖDÜL

Körfez Yarımca’da yaşanan kuyumcu soygununu önleyen kahraman kuyumcu Emrullah Kurtuluş, işvereni tarafından ödüllendirildi. Hayatını tehlikeye atarak çalınan bilezikleri soyguncunun elinden almayı başaran Emrillah’a patronu 1 maaş ikramiye ile ödüllendireceğini söyledi. Olay yerine gelen polisler ise gerekli bilgileri aldıktan sonra konuyla ilgili tahkikat başlattı. Bülent EKİNCİ

10 Aralık 2014 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR