Başiskele'de Ömer Döngeloğlu rüzgarı

Bahçecik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, Ak Parti teşkil...

BÜYÜT

Bahçecik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, Ak Parti teşkilat üyeleri ve Başiskeleli anneler katılım sağladı.

 

Programda büyük kesim tarafından sevilen ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu  “Anne ve Anne Hakkı” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Döngeloğlu’nun söyleşisi bayanlardan tam not aldı.

 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti Başiskele Kadın Kolları Başkanı Hacer Çakır tüm bayanların anneler gününü kutlayarak, katılım sağladıkları için teşekkür etti. Aynı zamanda Çakır, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a düzenledikleri tüm etkinliklere destek sağladığı ve her zaman yanında olduklarını dile getirerek bu destek için teşekkür etti.

 

Ardından konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, tüm annelerin anneler gününü kutlayarak, Başiskele Belediye Başkanı’nın Başiskele’de örnek hizmetleri hayata kazandırdığını ve Başiskeleli olarak çok şanslı olduklarının altını çizdi. Başkan Talus, açılışlardan yorulmayan Başiskele Belediyesi’nin en prestij parklarından birini görkemli bir açılış ile ilçeye kazandıracağının bilgisini verdi ve Başkan Ayaz’a tüm bu çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

 "Öncelikle Anneler sadece senenin bir günü değil, her günü hatırlansa ve o nazarla analara bakılsa yine de hakları tam anlamıyla ödenmiş olmaz" diyerek sözlerine Başlayan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz,  "Bizim medeniyetimiz her zaman kadını baş tacı etmiştir. Hatta öğle bir baş tacı etti ki cenneti ayağının altına serdi. Bizim kadınımız bizim analarımız bizi yetiştiren baş taçlarımız. Sizler olmasaydınız emin olun bende bu sahnede bugün olmazdım. O yüzden bugüne kadar Başiskele Belediye Başkanı olarak Başiskele'deki kadınların hiçbir zaman hiçbir yerde boynunu büktürmedim. Biz Kocaeli'nin ve Türkiye'nin neresine giderseniz gidin hep sizin bizim yanımızdaki desteğinizden güç alarak hareket ettik. Bundan sonrada inşallah aynı güç ve cesaretle aynı kuvvetle devam edeceğiz" dedi.

 

Ayaz "6 yıldır Başiskele'de Belediye Başkanlığı yapıyorum. 6 yıldır size hizmetkârlık gururu ve şerefini bana yaşatıyorsunuz. Siz evde bizim arkamızdaki iradenizi göstermeseniz, destek vermezseniz bu iş bu kadar kolay olmaz. 7 Yıldızlı Başiskele’de her alanda yıldız kent olmak siz kıymetli annelerimize laik evlatlar olabilmek için. Seçim beyannamelerimizde kadınlar için sunduğumuz projelerimizi yerine getiriyoruz. Kapalı Pazar yerimize başlıyoruz modern ilk kapalı pazar yerimiz olacak. Ve inşallah sadece kadınlara ait ve Başiskele'nin 5 noktasında yapmayı planladığımız kapalı spor salonu inşaatının ilkine başlayacağız. Bu kapalı spor salonlarında sadece bayanlar istifade edecek ve çalışanlarda bayan olacak, yanlarında ise sağlıkçılar ve diyetisyenlerde olacak dedi. Size ne söz verdiysek ne söylemişsek Allah'ın izni ile sizin hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

 

Ömer Döngeloğlu’nun söyleşisinin ardından katılım sağlayan tüm annelere, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz adına çiçek takdiminde bulunuldu.

22 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR