MARKA 2013 Mali Destek Programlarını açıkladı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Bölgesinde bulunan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerine yönelik toplam bütçesi 16 milyon TL olan iki...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Bölgesinde bulunan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerine yönelik toplam bütçesi 16 milyon TL olan iki yeni mali destek programını açıkladı.

2010 – 2013 TR42 Doğu Marmara Bölge Planı ışığında belirlenmiş temel strateji ve öncelikleri kapsamında hazırlanan “Temiz Üretim Mali Destek Programı” ve “Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova’da yapılan bilgilendirme toplantıları ile kamuoyuna duyuruldu.

TEMİZ ÜRETİM
Kar amacı güden kuruluşlara yönelik “Temiz Üretim Mali Destek Programı” ile KOBİ’lerimizin ve kar amacı güden kooperatiflerimizin temiz üretime geçiş ile yenilenebilir enerji üretim ve kullanımına yönelik projelerine destek sağlanacaktır. Kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik “Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” ile Kar amacı gütmeyen kuruluşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamada ve sosyal hayata katılımda özel desteğe ihtiyaç duyan sosyal grupların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projelerine karşılıksız mali destek sağlanacaktır.

YAŞANABİLİR BİR BÖLGE
Toplam bütçesi 8.500.000 TL olan Temiz Üretim Mali Destek Programı kapsamında üretim süreçlerinin gözden geçirilerek çevresel sürdürülebilirliğin artırılmasına yönelik faaliyetlere 30.000 TL ile 400.000 TL arasında destek verilecektir. Toplam bütçesi 7.500.000 TL olan Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ise tüm sosyal taraflar açısından fırsat eşitliğini temel alan hizmetler geliştirerek Kocaeli, Sakarya, Bolu Düzce ve Yalova illerinin daha yaşanabilir bir bölge yapmak amacıyla hazırlanan projelere 100.000 TL ile 750.000 TL arsında destek verilecektir.

UYGUN BAŞVURU
Temiz Üretim Mali Destek Programı kapsamında KOBİ tanımını sağlayan mevcut ve yeni girişimler, kar amacı güden kooperatifler uygun başvuru sahibi olarak, Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ise, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölge müdürlükleri, küçük sanayi siteleri, mahalli idare birlikleri, kar amacı gütmeyen kooperatifler ve birlikler ile üniversiteler uygun başvuru sahibi ve proje ortağı olarak tanımlanmıştır.

AYRINTILI BİLGİ
Temiz Üretim Mali Destek Programı başvuruları 26 Kasım 2012 ile 08 Şubat 2013 tarihleri arasında, Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı başvuruları da 26 Kasım 2012 ile 22 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılabilecek. Proje başvuruları, programlar hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru rehberleri ile bilgilendirme ve eğitim toplantılarının takvimi Ajans’ın internet sitesinde yer almaktadır.(www.marka.org.tr)

01 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR