Pişmaniyeci katillerine müebbet hapis

Çeşitli illerde 7 kişinin öldürülmesi, 1 kişinin yaralanması olayına karıştıkları iddia edilen Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan hakkında, ilimizde veri...

BÜYÜT

Çeşitli illerde 7 kişinin öldürülmesi, 1 kişinin yaralanması olayına karıştıkları iddia edilen Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan hakkında, ilimizde verilen karar, tutuksuz sanık Celal Aykut Okumuş'un durumunun araştırılması için Yargıtay tarafından bozularak mahkemeye geri gönderilmişti. Söz konusu davaya dün Kocaeli 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Bir hafta içinde Bursa, Kocaeli, Sakarya, Mersin ve Ankara'da 7 kişinin öldürülmesi ve 1 kişinin yaralanması olayını gerçekleştirdikleri iddia edilen Yiğit Bekçe, Mehmet Karahasan ile onlara yardım ve yataklık yapmakla suçlanan Rent A Car'cı Celal Aykut Okumuş'a Kocaeli'nde de dava açılmıştı. Mahkeme sonucunda çeşitli illerde 7 kişinin öldürülmesi, 2 kişinin yaralanması olaylarına karıştıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan, Kocaeli'nde işledikleri cinayetten dolayı ömür boyu, gasp suçundan ise 12 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Yardım yataklıkla yargılanan Celal Aykut Okumuş ise beraat etmişti.

6'NCI CELSE
Yargıtay 1'nci Ceza Dairesi Mahkeme kararını bozarak Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti. Altıncı celsesi görülmeye devam eden davaya sanık Yiğit Bekçe ve avukatı Mehmet Dobur ve tutuksuz sanık Celal Aykut Okumuş katıldı. Sanık Yiğit Bekçe, daha önce yapmış olduğu savunmaları tekrar ederek, diyeceği bir şey olmadığını söyledi. Mahkeme savcısı ise mütaalasında Celal Aykut Okumuş'un beraatine hükmedilmesine ve Sanık Bekçe'nin yeniden cezalandırılmasını istedi.

BİR KEZ DAHA MÜEBBET
Mahkeme heyeti ise verdiği kararında tutuksuz sanık Celal Aykut Okumuş'a isnat edilen suçları işlediği sabit olmadığından müsnet suçlardan beraatine karar verdi. Sanık Yiğit Bekçe'nin ise işlediği yağma suçunu gizlemek, delilleri ortadan kaldırmak amacıyla Fatih Kılıç'ı öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

07 Eylül 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR