K. Birlikspor Başkanı: Bakanımızın sözünü ÇİĞ-NET-ME-YE-CE-ĞİZ

HALKIN DESTEĞİ ARTIYOR Kocaeli Birlik Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Yılmaz, basın mensuplarına maç sonrasında açıklamalarda bulundu. Bu...

HALKIN DESTEĞİ ARTIYOR

Kocaeli Birlik Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Yılmaz, basın mensuplarına maç sonrasında açıklamalarda bulundu. Bu sezon ligde iyi bir çıkış yakalayan kırmızı beyazlılar, geçtiğimiz sezon kaçırdığı fırsatı bu kez tamamlamak istiyor. Yeni bir yönetimle yeni bir oluşum yapan Erhan Yılmaz başkanlığındaki Kocaeli Birlikspor Kulübü’ne geçtiğimiz sezona oranla her geçen gün Kocaeli halkının desteğinin arttığını belirtti.

 

ŞAMPİYON BİZ OLACAĞIZ

Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geçtiğimiz sezona oranla, bu sezon daha az maliyetli, güçlü, birçok kesimle beraber kentte sempati ile bakılan bir takım oluşturmaya çalıştık. Bu sezonki takımımızı astronomik rakamlardan uzak, düşük bir bütçeyle kurduk ancak takımımız asla ve asla hedefinden vazgeçmiş değildir. Hedefimiz şampiyonluktur. Ligde iyi durumdayız. Futbolcu kardeşlerime olan güvenim inancımdan dolayı üst sırada ligi bitireceğimizden eminim. Kimsenin de kuşkusu olmasın.

 

BU KENTİN EVLADIYIM

Bu sezon koşan, mücadele eden, iyi insanlardan oluşan kaliteli bir ekip kurduğumuzu düşünüyorum. Teknik ekip ve futbolcu arkadaşlarımızla bu işe baş koyduk. Hepsi ile gönülden akitnâme imzaladığımızı rahatlıkla ifade edebilirim. Kapanma durumu söz konusu olan kulübümüzü, bu kentin bir evladı olarak devraldık.

 

ASLA RAZI OLAMAZDIM

Bu kulübün kapanmasına ya da başka bir ile devrolmasına razı olamazdım. Aslında bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu kadar kitleleri bir araya getiren futbol kulübümüzde alt yapılarımızla birlikte yüze yakın çalışanımız var ve bu kulüpten evine ekmek götürüyor. Birçok futbolcunun hayalleri var. Bu hayalleri ve hedefleri yerine getirmek için görev başındayız.

 

ÖNCE AHLAKLI İNSAN…

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi her zaman birlik ve beraberlik içerisinde, ülkemize milletimize faydalı insanlar olmaya çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Yatırımlarınızı durdurmayın’ söylevini kendimize görev edindik. Bende bu takımın iki sezon formasını giyen bir futbolcusu olarak buna seyirci kalamazdım. Amacımız bu kulübü, ülkesine ve milletine bağlı, sportif kimlik ve başarıdan önce iyi ahlaklı insanlar yetiştiren, hayata tutunduran, kalıcı, örnek bir kurum haline getirmektir.

 

AZ PARAYLA OLACAK

Biz de yatırımlarımızı yaparak kapanma noktasında olan kulübümüzü aldık. İşsiz kalabilecek onlarca insana umut ışığı olduk. Ben bu takımın futbolcusu olarak bu takıma sahip çıktım. İnançla söylüyorum ki; geçtiğimiz sezon yarım kalan şampiyonluk hedefimizi bu sezon tamamlayacağımızdan kuşkunuz olmasın. Büyük paralar harcanarak büyük işlerin yapılmayacağının örneğini inşallah tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Bu ruhla, bu aşkla yola çıktık. Ve bunu tüm Kocaeli halkı da görecek.

 

GÖĞÜS REKLAMI BİLE YOK

Beş hafta oldu hala formalarımıza göğüs reklamı alamadık. Bizle beraber diğer profesyonel liglerde mücadele eden diğer profesyonel takımlarımızda maalesef reklam konusunda sıkıntı yaşıyor, reklam alamıyor. Onca sanayi kuruluşunun yer aldığı bu kentte, bir firmanın çıkıp reklam veremiyor olması son derece düşündürücü.

 

HALKIMIZA GÜVENİYORUM

İki sezon bu takımın formasını giyerek sizlere layık olabilmek için çalıştım. Sorumluluklarımı hep bildim. Ve terimin son damlasına kadar formamı terleterek sahada gerekeni yaptığıma inanıyorum. Şimdi de genç bir yönetici olarak kurumumuzu ayakta tutmaya çalışıyorum. Öncelikle Körfez ve sonra tüm Kocaeli halkını yanımıza alarak, Hakk’a güvenerek, tüm cesaretimizle bu işe atıldık. Her şey bu kent için. Bakanımız Fikri Işık’ın bize destek olacağını da biliyoruz. Gün birlik olma günü.

 

BİZE DESTEK OLSUNLAR

Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık başta olmak üzere bu kentin en üst düzey bürokratlarının kurduğu bu takıma bugüne kadar hep destek oldular. Bakanımızın Kocaeli halkına bir sözü vardı. Sayın Bakanımız, ‘Kocaeli olarak bir eksiğimiz var, o da Süper Lig’de bir takımımız yok. İnşallah önümüzdeki süreçte Kocaeli Birlikspor’u Süper Lig’de Kocaeli’ni temsil eden güçlü bir takım olarak göreceksiniz’ demişti. Bu doğrultuda takımımızı Süper Lig’e çıkaracağımızdan zerre kadar şüphemiz yok. Bakanımızın Kocaeli halkına verdiği sözü çiğnetmeyeceğiz. Bakanımızı ve kent dinamiklerimizi takımımıza destek olmaya davet ediyoruz.

03 Ekim 2016 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR