Gedik, “Sınavınız batacak demiştik”

Kocaeli Liseli Genç Umut Öğrencileri, YGS sınavında yaşanan olaylar hakkında eylem yaptı. Belediye İş Hanı önünde gerçekleşen eylemde öğrenciler “Sına...

BÜYÜT

Kocaeli Liseli Genç Umut Öğrencileri, YGS sınavında yaşanan olaylar hakkında eylem yaptı. Belediye İş Hanı önünde gerçekleşen eylemde öğrenciler “Sınav sistemi patladı, şifre çözüldü, yetkililer istifa etsin” yazılı pankart açıp slogan atarak basın açıklaması yaptılar.

Kocaeli Liseli Genç Umut Öğrencileri adına açıklama yapan Lise öğrencisi Hasan Gedik, “ÖSYM Başkan Vekili Ali Demir, her ne kadar şifrelemeleri kabul etmese de bizler görüyoruz ki, ortada bir skandal var. Geçen yıl yanlış puanlama KPSS’deki kopya skandalı ve şimdi de YGS’deki şifreleme skandalı ile ÖSYM’nin arka yüzünü görmüş olduk. AKP hükümeti ile birlikte cemaatçilere kıyak geçilen sınavlarla ÖSYM ve YÖK kurumlarının gericileştirilmiş olduğunu ve kopyayı AKP çekti ama beceremedi”dedi.

ÖSYM CEVAP VER
Hasan Gedik, “8 okulda sadece kadın adayların girdiği, kişiye özel kitapçıkların basıldığı ve şifreli soruların inkar edilen sınavda ÖSYM sorularımızı cevaplasın” dedi. Gedik son olarak sorular hangi amaçla şifrelendi, neden kişiye özel kitap basıldı, kitapların hazırlanmasında kullanılan teknolojik alt yapı nereden geliyor, kopya çeken biz miyiz, yoksa şifreleme yapan sizler mi” diyerek, ÖSYM’den merak edilen soruları bir kez daha dürüst ve net bir şekilde cevaplamalarını istedi.

06 Nisan 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR