CHP’li Av.Örengül: KOMEK, Büyükşehir’in arka bahçesi

CHP Grup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül, mecliste KOMEK’in Büyükşehir’in arka bahçesi gibi görüldüğünü söyleyince Başkan Karaosmanoğlu, “KOMEK arka b...

BÜYÜT

CHP Grup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül, mecliste KOMEK’in Büyükşehir’in arka bahçesi gibi görüldüğünü söyleyince Başkan Karaosmanoğlu, “KOMEK arka bahçemiz değil ön bahçemizdir” karşılığını verdi.

Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında yapıldı. CHP Grubu, meclise KOMEK ihalesi hakkında soru önergesi verdi. Soru önergesinde yapılan son ihalede Yıldızlar Eğitim Organizasyon Kağıtçılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye 16 Milyon 332 bin TL üzerinden ihale edildiği öğrenildi. Yıllardır bu ihale aynı firmaya veriliyor. Ne kadar eğitmen ve öğrenci bulunduğu, harcamaların hangi kalemleri kapsadığı, ihalenin tarafınızca onaylanıp onaylanmadığı hakkında sorular yer aldı.

HAYIRLI BİR HİZMETTİR
KOMEK ihalesi hakkında bilgi veren Karaosmanoğlu, “İhalede usulsüzlük yok. Her yıl açık ihale yapılıyor. Herkes gelip katılabilir. Kimseye kısıtlama yok. Sahiplerini tanımam. Belli oranda kar marjları var. Hizmet alımı ihalesi yapılmaktadır. Öğretmen ve yöneticilerin, giderlerin hepsi şirket tarafından karşılanıyor. Her yıl 30 bin kişi eğitim görmektedir. 38 noktada eğitim merkezi bulunuyor. Bu zamana kadar 200 binin üzerinde kişi sertifika almıştır. Hayırlı bir hizmettir. Aksaklık varsa gereğini yaparız. Açık ilan yapıyorum. Bazı ihalelere katılım olmuyor. Bunu ilk defa da yapmıyoruz. Dosya alan teklifi getirebilir. Tereddüdü olanların tereddütlerini gideririz” açıklamasında bulundu.

BRİFİNG VERİLSİN
Örengül, “Yıldızlar, şehirlerarası firma durumundadır. İncelenmesi gerekiyor” derken Başkan Karaosmanoğlu “Bunu incelemek durumunda değiliz” dedi. Örengül, “Eğitim merkezi hükümetin işidir. Sınav sonuçlandı kent sınıfta kalmıştır. Çocuklara bilgisayar dağıtılıyor. Eğitimle ilgili daha detaylı çalışma yapılmalıdır. Kocaeli olarak sınıfta kaldık. KOMEK konusunda brifing verilsin. Daha önce çevre konusunda verildi. KOMEK, Büyükşehir’in arka bahçesi olarak görülüyor ” dedi. Başkan Karaosmanoğlu “KOMEK arka bahçemiz değil ön bahçemizdir” karşılığını verdi.

İFTARLARIN AMACI
CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, “İftar yemeği lükse kaçar duruma gelmiştir. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Amacına ulaşıyor mu?” diye sordu. Başkan Karaosmanoğlu da, “Ramazan ayı paylaşım ayıdır. 12 ilçede iftarlar yapıyoruz. Herkesi davet ediyoruz. Kaynaşma, dayanışma olmaktadır. Amacına ulaşmıştır. İş adamları tarafından düzenlenen iftarlara katılmıyorum. 41 kart projesi hayata geçti. Listesi hazırlanan fakirlere kart veriliyor. Ramazan sonrası da devam edecektir.” cevabını verdi.

12 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR