İzmit MHP’de, Dilmen dönemi başladı

MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın kongresi dün yapıldı. Kaan Dilmen'in başkan seçildiği kongrede, genel başkan yardımcısı İsmet Büyükataman’ın, MHP’nin Büy...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın kongresi dün yapıldı. Kaan Dilmen'in başkan seçildiği kongrede, genel başkan yardımcısı İsmet Büyükataman’ın, MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zekai Kahyaoğlu’na “Otur yerine” demesi kongreye damgasını vurdu

MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın 10 olağan kongresi, dün Sabancı Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı Aydın Ünlü’nün, il başkanlığına aday olma düşüncesiyle tekrar aday olmadığı kongreye tek aday olarak giren ilçe yöneticisi Kaan Dilmen, başkan seçildi. 367 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede, 23 yönetim kurulu üyesi ve 127 il delegesi belirlendi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın divan başkanı olduğu kongrenin, katipliklerini ise il başkanı Celalettin Yaylak, Gebze ilçe başkanı Nüsret Acur, Derince ilçe başkanı Emin Şimşek, Kandıra ilçe başkanı Zekeriya Bayrakdar ve milletvekili adayı Filiz Kıymaz yaptı.

GÖREVİ DEVREDİYORUM
Kongreye; MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan, MYK üyesi Cumali Durmuş, İl Başkanı Celalettin Yaylak, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, eski milletvekilleri eski il başkanları ve partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan kongre, MHP İzmit İlçe eski Başkanı Sait Yıldırım'ın Hocalı Katliamı'nı anlatan sunumu ile devam etti. Kongrenin açılış konuşmasını mevcut ilçe başkanı Aydın Ünlü gerçekleştirdi. Ünlü, konuşmasına 'Sakarya' şiiri ile başladı. Yaptığı işleri anlatan Ünlü, “2010 yılında aldığım bu şerefli görevi aday çıkan arkadaşımıza devrediyorum” dedi.

BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI
Faaliyet raporunun ve mali raporun okunmasından sonra ilçe başkan adayı Kaan Dilmen, kısa bir konuşma yaptı. Dilmen “Yönetici olarak geçirdiğim bu dönemde siyasetin ekip işi olduğunu öğrendim. Bugün de ekibimle üç hilali daha üst noktalara taşımak için burada bulunuyorum. Bizleri birbirimizden ayrıştırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Ülkemizde var olan siyasi, ekonomik krizleri atlatmak için tek güç MHP'dir” ifadelerini kullandı. Konuşma sonrasında Dilmen'in yönetimi sahneye davet edilerek, partililere takdim edildi. Ardından konuşan milletvekili Kemal Köse ise birlik ve beraberlik mesajları vererek, yeni yönetime desteğe hazır olduğunu söyledi.

SABRIMIZI ÇOK ZORLAMAYIN
Köse'den sonra kürsüye gelen milletvekili Lütfü Türkkan, meclis çalışmalarını anlatarak başladığı konuşmasına AKP hükümetini eleştirerek devam etti. Türkkan, “Üçüncü dünya ülkelerinden hiçbir farkımız yok. Her gün zamla uyanıyoruz, işsizlik tavan yapmış durumda. Komşu ülkelerimizi işgal eden ülkeleri destekliyoruz. Türkiye zayıflıyor, zayıflatılıyor. Türkiye'ye cumhuriyet ve demokrasiyi çok görüyorlar. Çocuklarımız kaybettiklerimiz geri almak adına çok bedel ödeyecek. Hükümetin içinde de cidden vatanseverler olduğuna inanıyorum. Bir an önce harekete geçin. Çok sabırlı bir milletiz ama sabrımızı çok zorlamamak lazım” dedi.

DAMAT FERİT MANTIĞI
Teşkilat genel başkan yardımcısı Cumali Durmuş ise konuşmasında, Türk milletinin asla diz çökmeyi kabul etmeyeceğini belirterek, “Milli reflekslerimizden asla taviz veremeyiz. AKP’nin yönetimi okyanus ötesine bırakılmıştır. Damat Ferit mantığını bırakmak gerekiyor. Seçimlerden başarılı çıkmadık. 25 bin oy bizim için başarı değildir. Hedef 100 bin oydur. Yeni jenerasyonun siyasete katılması gerekiyor” ifadelerini kullandı. Son sözü alan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da AKP’ye yüklenerek, “Ülkemiz yasaklar ülkesi haline geldi” dedi. Büyükataman'ın konuşması sırasında listeyi inceleyen MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zekai Kahyaoğlu'nun listeye karşı ses yükseltmesi kısa süreli karışıklığa yol açtı.

KAHYAOĞLU’NA “OTUR YERİNE” DEDİ
MHP İzmit İlçe Teşkilatı’nın il delege listesinde adını göremeyen Kahyaoğlu, listeye itiraz etti. Kahyaoğlu “Bu işin ricası falan yok. Ayıptır. Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı oldum. Sessimizi çıkarmıyoruz diye yapılıyor” derken, bu sırada kürsüde konuşan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman “Oturur musun yerine” çıkışında bulundu. Kahyaoğlu’nun “Sayın başkan oturacağım yerime” demesine karşın Büyükataman bu kez sert bir üslupla, “Otur yerine” dedi. Kahyaoğlu ise “Oturdum” cevabını verdi. Büyükataman’ın, “Söyleyeceğiniz sözünüz varsa sonra söylersiniz” demesine karşın Kahyaoğlu, konuşmasını sürdürdü ve “Söz vermiyorlar, konuşturmuyorlar” dedi.

BİZİ BOZMAYA HAKKINIZ YOK
MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak duruma müdahale ederek “Sayın başkan lütfen” karşılığını verdi. Büyükataman ise “Bu kongrenin havasını kimsenin bozmaya hakkı yok” çıkışında bulundu. Kahyaoğlu da “Bizi de bozmaya kimsenin hakkı yok sayın başkanım” karşılığını verdi. Büyükataman “Bunları konuşacak yer burası değildir. Keşke daha önceden bunları konuşsaydınız. Daha önce bir araya gelip konuşabilmeliydiniz. Ben sizin misafirinizim. Burada bir konuşma yapılıyor. En azından dinleme nezaketini beklemek hakkım” demesi sonrasında salondan alkış yükseldi.

RUHİ ÇAVDAR YİNE LİSTEDE YOK
Büyükataman “Benim milletvekili olduğum ilde iki ilçenin kongresi yapılıyor. Onlardan müsaade isteyerek sizlerle birlikte olmayı tercih ettiğim için buradayım” derken, Kahyaoğlu, söze gireceği sırada Büyükataman, ses tonunu yükselterek “En azından konuşmam bitene kadar dinlemek zorundasın” karşılığını verdi. Kahyaoğlu ise “Dinlemek istiyorum ancak” demesine karşın, Büyükataman, “Aranızda olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ederek, kongrenin daha güzel başlangıçlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yeni yönetime hayırlı olsun” dedi ve konuşmasını noktaladı. Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. İl eski başkanı Ruhi Çavdar’ın bu listede de yer almaması dikkat çekti. n Serkan BORLAK
Kaan Dilmen’in listesi

YÖNETİM KURULU
Kaan Dilmen(Başkan), Ercan Sarıkaya, Ahmet Yalçınöz, Okan Karagöz, Mehmet İlker Kazan, Güney Şenel, Salih Köktürk, Nazif Tannur, Murat Can Cürman, Tarkan Tamer, Servet Türk, Mehmet Duran, Hayrettin Başaran, Şükrü Kocatürk, Serkan Gülşen, Özcan Mutlu, Fırat Çiçek, İsmet Şensoy, Serdar Semih Türeyen, Muammer Vatansever, Bilgi Orak, Mahir Demirayak, Erdal Demirkıran, Recep Acun, Alptekin Tekinalp, Ferdi Gürel, Kadir Tekin, İlker Dilbasan, Sencer Şişman, Naim Aktürk, Savaş Özçelik, Sertel Keskin, İzzet Ilgın, Buğra Özkanlı, Turgay Yıldız, Ahmet Karaalioğlu, Ali Halit Özer, Veysi Onur Erdem, Beytullah Başkut, Fatih Bacıoğlu, Nurdağan Erkul, Hakan Korkmaz, Ecem Ünlü, Erdi Canguru, Ahmet Murat Altınsoyu.

İL DELEGELERİ
Kemal Köse, Sedat Arı, Bünyamin Akman, Aydın Ünlü, Kaan Dilmen, Ömer TAhsin Cebeci, Sait Yıldırım, İhsan Durmuş, Hamza Güloğlu, Esat Muratoğlu, Hasan Turhan, Erdem Negiz, Ömer Turan, Hatice Karagül, Leyla Özler, Alperen Şakacı, Ahmet Yalçınöz, Tuncay Batı, Aynur Yaşar, Nazih Tannur, Emre Barış, Ercan Sarıkaya, Aliye Güneş, Recai Ongur, Güney Şenel, Tülay Yılmaz, Yusuf Akman, İzzet Erdem, Koray Van, Turgay İnci, Ercan Tüysüz, Salih Acun, Okan Karagöz, Ruhi Çandır, Murat Kalender, Serdar Metin, Tarık Yavuz Uzuner, Serkan Heybeli, Turgut Eyidemir, Cihan Bahadır Yaşar, Hacer Altınsoyu, Haluk Cem Gökmen, Fatih Galyan, Gönül Muratoğlu, Günay Şenel, Ahmet Toptimur, Hasan Sarıkaya, Erol Yaşar, Erdinç Öztaş, Murat Özer, Servet Türk, Alperen Durmuş, Ali Serbest, Fikret Yalçınöz, Ferdane Akbaş, Özcan Mutlu, Enes Cebeci, İbrahim Uygun, Mehmet Duran, Serkan Yüre, Mustafa Ağı, Yağız Öztürk Günen, Alpaslan Soykan, Sercan Türkyılmaz, Ümit Öz, Murat Çiçek, Ayhan Kandemir, Ahmet Murat Altınsoyu, Ali Halit Özer, İlkan Duran, Adem Serkan Akkaya, Ayşe Yazıcı, Murat Uzan, Bayram Karaaslan, Necmi Canlı, Yasemin Batı, Ecem Ünlü, Ercan Bayrak, Murat Yaşar, Bahattin Alkan, Aytekin Şahin, Ahmet Kazan, Erdal Demirkıran, Ayten Altınsoyu, Şükran Güloğlu, Recep Acun, Hüseyin Yeroğlu, Bilgi Orak, Turan Kandemir, Fehmi Odabaş, Özgen Keçeci, Abdülkadir Özer, Murat Armağan, Güray İnce, Seher Sarıkaya, İsmail Karadeniz, Muhammed Kanpara, Yusuf Yılmaz, Mehmet İlker Kazan, Hasan Galyan, İlhan Kayır, Erdal Solmaz, Hasan Altun, Ahmet Çokkaçan, Gülten Karacan, Yavuz Akgüneş, Salih Köktürk, Yavuz Uzun, Osman Nuri Durmuş, Orçun Ataşdan, Sadet Kezer, Ahmet Ziya Yazıcı, Hüseyin Metin Sain, Erdem Seymen, Fadıl Demirsal, Yavuz İnce, Ümmühan Doğan, Fatih Akyüz, Murat Can Cürmen, Ferdi Gürel, Ali Rıza Aslan, Necmi Tetik, Levent Celebi, Mehmet Baydemir, Tahsin Saruhan, Ali Kemal Şirin, Şaban Kandemir, Nuray Şenel, Şükrü Kocatürk, Recel Elmas, Alparslan Gülsoy, Serkan Gülşen, Atakan Soykan, Hatice Kübra Okumuş, Hanife Uzun, Zeynet Hüseyinoğlu, Nilgün Yeşil, Sevim Çilingir.

27 Şubat 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR