Kocaeli'de konutların kaçı sigortalı?

Marmara depreminin 15. senesinde deprem sigortasında gelinen aşamayı açıklayan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Ya...

Marmara depreminin 15. senesinde deprem sigortasında gelinen aşamayı açıklayan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, paylaştığı verilerle yine çok şaşırttı.

 

6,5 MİLYON KONUT SİGORTALI

Yazıcı’nın ortaya koyduğu verilere göre vatandaşların evlerini Doğal Afet Sigortası kapsamına aldırmadıkları gözlendi. “Tapu ve konut kredisinin yanı sıra su ve elektrik abonelikleri için deprem sigortası poliçesi alanların büyük bölümü ilk defa bir sigorta ürünü kullandı. Bu bireyleri sigorta sistemimizde tutmak için poliçe yenilemelerini artırmaya odaklandık” dedi. Sigortalılık rakamlarına değinen Yazıcı, “DASK hayat bulduğunda 460 bin deprem teminatlı konut varken, şu an 6,5 milyon konut deprem sigortasıyla bir hasar yapıcı depreme karşı önlemini almış durumda. Ancak Türkiye gibi bir deprem ülkesinde bu rakam yeterli değil. Bilinci artırmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KOCAELİ’DE YÜZDE 44,9

Öte yandan DASK yaptırılan konut sayısı en fazla olan kent yüzde 61,5 oranla Yalova oldu. Bu kenti yüzde 60,4 Bolu, yüzde 57,5 ile Düzce ve yüzde 56,1 ile Tekirdağ takip ediyor. Kocaeli’nin ise sigortalılık oranı yüzde 44,9 olarak açıklandı. Öte andan sigortalılık oranı en az olan kent yüzde 25,3 ile Van oldu.

17 Ağustos 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR