Selçuk, emeklilere projeleri anlattı

Türk Emekli-Sen Kocaeli Şubesi’ni ziyaret eden MHP Milletvekili Aday Adayı Aygutşat Selçuk, partisinin iktidara geldiği takdirde yapacağı ekonomik çal...

BÜYÜT

Türk Emekli-Sen Kocaeli Şubesi’ni ziyaret eden MHP Milletvekili Aday Adayı Aygutşat Selçuk, partisinin iktidara geldiği takdirde yapacağı ekonomik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

MHP Milletvekili Aday Adayı Aygutşat Selçuk, seçim turlarına devam ediyor. Selçuk, Türk Emekli-Sen Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Selcuk’u sendikada Şube Başkanı Alp Timincioğlu, yönetim kurulu üyeleri Güllü Yılmaz, Mahmut Akgün, Cemil Turu, İbrahim Şahin, Suat Sonugelen ve Fahrettin Keyik karşıladı. Selçuk ve sendika yöneticileri, emeklilerin durumu ile MHP'nin emekliler için ortaya koyduğu projeleri konuştu. Selçuk, Türkiye’de emeklilerin yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum olmadığını söyledi. Selçuk, “Emeklilik döneminde faaliyetlerine devam edenlerin sosyal güvenlik destek primi kesintisi kaldırılacak. Asgari ücret 825 TL ve vergiden muaf olacak. Kamuda ücret adaleti sağlanacak, kamu çalışanlara ödenen denge tazminatı arttırılacak.

EMEKLİLER GÜLECEK
Emeklilere her yıl bir defa eylül ayı içinde kışa hazırlık yardımı olmak üzere bir maaş tutarında ödeme yapılacak. Tüm vatandaşlar hastane ve hekim seçme hakkına sahip olacak. Muayene ve yatarak tedavi katılım payı uygulamasına son verilecek. Aylık bağlanabilmesi için aranan asgari prim gün sayısını tamamlamakla birlikte yaş haddini doldurmadığından emekliye ayrılamayan ve zorunlu sigortalıkları sona eren kişilerin ve bakmakla yükümlü olduğu kimselerin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkan sağlanacak” dedi. Sohbet havasında geçen ziyaret, soru cevap şeklinde devam etti ve çay ikramıyla sona erdi. Kendisi de bir emekli olan Selçuk, derneğe üye oldu. Dernek yöneticileri ve üyeleri, bu ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

22 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR