Efil EMO Başkanlığına aday

EMO Başkanlık seçimlerine Hasan Avni Haznedaroğlu’na rakip gösterilen Elektrik Mühendisi Lütfi Efil önceki akşam adaylığını açıkladı.Ocak ayında yapıl...

BÜYÜT


EMO Başkanlık seçimlerine Hasan Avni Haznedaroğlu’na rakip gösterilen Elektrik Mühendisi Lütfi Efil önceki akşam adaylığını açıkladı.


Ocak ayında yapılacak olan EMO Başkanlık seçimlerine Hasan Avni Haznedaroğlu’na rakip olarak gösterilen Elektrik Mühendisi Lütfi Efil önceki akşam fuar içerisindeki Sivil Toplum Merkezi’nde EMO başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Efil’in adaylık açıklamasına İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Karadeniz Ereğlisi’nden gelen oda temsilciler katıldı.


KARARA VARDIK
Yapılan toplantıda ilk olarak sözü alan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, “Seçim süreci içinde odamız Kocaeli şubemiz, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Karadeniz Ereğlisi illerini kapsamaktadır. Odamızın 2 bin 700 civarında üyesi bulunmaktadır. Kendi aramızda çalışma yaptık ve kolektif bir akımla bir arkadaşımızın bizi temsil etmesi için karara vardık. Bu tamamen oy birliğiyle olmuştur. Arkadaşımızın gönül talebiyle olmadı. Kendisine bu görevi emanet ettik” diyerek oda üyelerinin ortak görüşü sonucu Efil’i işaret ettiklerini belirtti.


PROBLEMLERİMİZ ÇÖZÜLMÜYOR
Ardından söz alan EMO Başkan Adayı Elektrik Mühendisi Lütfi Efil, “Arkadaşlarımızın çoğunun bu odayla irtibatının olmadığını, bir çoğunun üye bile olmadığını düşünüyoruz. Bu gelişmelere paralel olarak yenilenmeye ve değişime ihtiyaç olduğunu düşünmekteyiz. Bu bağlamda arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişarelerle biz de yönetime tabi olmak istedik. Mevcut odanın şu anki yönetiminin ciddi bir şekilde bir muhalefet ön yargısıyla hareket ettiğini, eylemlerinde sonuç almaya dönük hareket etmediğini ve netice itibariyle de bir sonuca ulaşamadığımızı problemlerimizin çoğunlukla çözülemediğini düşünmekteyiz” dedi.


KANITLAYICI VE BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE
Sözlerine devam eden Efil, “Çağdaş Türkiye’yi inşa edecek bilinç ve donanıma sahip mühendislerin yetişmesinde aktif rol alacak, şeffaf, tarafsız, çözüm üreten, sorgulayan, eleştiren ve bunları yaparken de çözüm önerilerinde kanıtlayıcı ve bilinçli bir şekilde ortaya koyan bir anlayışla hareket etmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nde oluşum tamamen bir tevafuk. Belediye’nin adaylığımla ilgili herhangi bir öngörüsü, önerisi olmamıştır. Bizi işaret eden arkadaşlar belki de Büyükşehir’de çalıştığımı bile bilmiyordu” dedi.LÜTFİ EFİL KİMDİR?
1969’da Ordu’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bazı özel kuruluşlarda çalıştıktan sonra 1993 ve 2004 yılları arasında Gebze İleri teknoloji Enstitüsü ve Kocaeli Üniversitesi’nde görev aldı. Yerel yönetimlerde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. Halen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Enerji Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

13 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR