Türk Eğitim-Sen’de Pekin güven tazeledi

Mevcut başkan Süleyman Pekin, tek aday olarak girdiği Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube’nin olağan kongresinde güven tazeleyerek tekrar başkan seçil...

BÜYÜTMevcut başkan Süleyman Pekin, tek aday olarak girdiği Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube’nin olağan kongresinde güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

Türk Eğitim-Sen 1 No’lu Şubesi’nin 5’inci olağan genel kurulu MÜSİAD Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. 135 delegesi ve 3 bin 750 üyesi bulunan Türk Eğitim-Sen’in 3 dönemdir başkanı olan Süleyman Pekin tek aday oldu ve kongreyi kazanarak 4. Dönemine başladı. Kongreye İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, MHP İzmit Belediye Başkan Adayı Ayhan Arpacı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Mustafa Küpçü, ADD eski Başkanı Bozkurt Uslu, Türk Metal-Sen Şube Başkanı Yakup Yıldız, CHP İl Başkan Yardımcısı Ali Akagündüz katıldı.

ANDIMIZ OKUNDU
Kongre bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı ve ardından Andımızın okunması ile başladı. Andımıza sahip çıkılması gerektiğiyle ilgili mesajlarda bulunulurken sahnenin görünür kısmına da Andımızın yazılı olduğu büyük bir afiş asıldı. Kongrenin Divan başkanlığını Harun Demirkaya, üyeliklerini ise, Yardımcı Doçent Fatih Yakut ve Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yılmaz Pekmezcan üstlendi.

“BEYİNSİZLİKLERE İZİN VERMEYİZ!”
Andımızın okunmasının ardından konuşmasını gerçekleştiren Türk Eğitim-Sen mevcut Başkanı Süleyman Pekin, “Andımızın kaldırılmasında da, devlet nişanlarından ve resmi tabelalardan T.C. ibaresinin kaldırılmasının da farklı dil ve lehçelerde eğitim yapılmasında da açıktan tarafız. Değerlerimizi kimseye yedirmeyiz” dedi. Konu ile ilgili durumu sert bir dille eleştiren Pekin, “Atatürk’ü 2’inci Abdülhamit ile dövüştürmelerine, Türkiye IN, Osmanlı OUT tarzındaki beyinsizliklere izin vermeyiz” dedi.

“BÜYÜK OKULLAR ŞEHİR DIŞINA ÇIKMALI”
Pekin’in sonrasında konuşmasını gerçekleştiren Nevzat Doğan, “Artık büyük okulların şehir dışına çıkmasının hamlelerini yapmak gerekiyor” dedi. Milli değerler konusunda ‘biz de varız!’ diyen Doğan, “Masada oturan değil, sokak sokak gezen anlayışla çalışıyoruz. Mevzubahis vatan ise gerisi teferruattır” şeklinde konuştu.

PEKİN’İN LİSTESİ
Yönetim Kurulu Asil: Süleyman Pekin, Yaşar Şanlı, Recep İmamoğlu, Murat Olgun, Feyzullah Divli, Yalçın Kanyılmaz, Mehmet Çeliköz
Denetleme Kurulu Asil: Salih Karabey, Mevlüt Belen, Mustafa Atalay
Disiplin Kurulu Asil: Yardımcı Doçent Ayhan Orhan, Suat Çıdık, Sadık Akar

16 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR