Cevik “Artık yakamızdan düşün”

        Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik, SDKM’de düzenlediği basın toplantısı ile Türkiye Sanat Kurumu’nun...

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik, SDKM’de düzenlediği basın toplantısı ile Türkiye Sanat Kurumu’nun (TÜSAK) yeni yasa düzenlemesinin konuşulduğu toplantıya tiyatronun eski yönetmeni Nejat Birecik’in, hem bakanlık temsilcisi hem de hali hazırla Şehir Tiyatroları resmi Genel Sanat Yönetmeni sıfatıyla bu toplantıya katıldığını açıkladı.

 

BUNA HAKKI YOK

Böyle bir yaklaşımın vicdani ve ahlaki olmadığını söyleyen Çevik, “Böyle bir toplantıya çağrıldığımda bu kentte sanatı üreten arkadaşlarımın fikri ve bilgisi alınmadan konuşmayı zül sayarım” diyerek Birecik’in tiyatroyu resmi ve gayri resmi toplantılarda temsil hakkının olmadığını söyledi.

 

BİZDEN UZAK DURUN

Nejat Birecik’ten ricada bulunan Mehmet Çevik, “İşgalci bir mantıkla görevini tarif edip, muhtemel TÜSAK yapılanması yönetiminde bireysel olarak yer alma hayalini, Şehir Tiyatromuzun Genel Sanat yönetmenliği makamı üzerinden palazlandırma çabalarından vazgeçmelidir. Artık Şehir Tiyatrolarının yakasından düşün” dedi. Çevik, Birecik’in toplantıya katılımı yönünde ne şahsı, ne de tiyatroya bağlı diğer birimler tarafından kurum adına hiçbir konuda görevlendirilmediğini de sözlerine ekledi.

10 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR