Terminaldeki tatbikat gerçeğini aratmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Terminaller Şube Müdürlüğü, Otobüs Terminaline gelen bir otobüsün alev alması sonucu yolcuların tahliye edilmesi ve yang...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Terminaller Şube Müdürlüğü, Otobüs Terminaline gelen bir otobüsün alev alması sonucu yolcuların tahliye edilmesi ve yangının söndürülmesini kapsayan tatbikat gerçekleştirdi. Gerçeği aratmayan tatbikatta Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye, Terminal, Sağlık, Zabıta gibi personeli koordineli olarak başarı ile görev aldı.
 
ŞEHİRLERARASI TERMİNALİNDE
İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde gerçekleşen tatbikata Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu, daire başkanları, şube müdürleri ve yetkililer katıldı. Şehirlerarası terminalindeki yolcu ve yakınları da tatbikatı meraklı gözlerle takip etti.
 
20 YOLCULU OTOBÜSTE YANGIN
Büyükşehir Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı Terminaller Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yangın tahliye tatbikatı 20 yolculu bir otobüsün terminale yaklaşması ile başlar.  Otobüsten dumanlar çıkınca yolcular telaşlanır. Bu sırada Terminal Haber Merkezi kameradan olayı görür ve tüm birimlere haber verir. Böylece tatbikatın süreci başlar.
 
TATBİKATTE KOORDİNELİ ÇALIŞMA
Olay yerine ilk önce Koruma Güvenlik ekipleri geldi. Yolcuları güvenli bir yere tahliye eden ekiplerden sonra Terminal yangın, kurtarma ve ilkyardım ekipleri olaya müdahale eder. Dumandan etkilenen yolculara ilk yardım ekipleri gerekli müdahaleyi yaparken Büyükşehir İtfaiyesi araçta oluşan yangını söndürmeye başladı. Büyükşehir Ambülans Birimi de yaralıları anında hastaneye sevkini sağlar. Yangının tamamen söndürüldüğü ve araçta yolcunun bulunmadığı ve gerekli müdahalelerin yapıldığı tatbikat saha amirinin bu bilgileri yetkililere bildirmesi ile sona erer.
 
TEDBİR ŞART
Tatbikatten sonra bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak kazaların ve yangınların hayatın bir gerçeği olduğunu ifade ederek, bu felaketlerin önlenmesi için tedbir alınmasının şart olduğunu söyledi. Özak, Deprem, Sel gibi olayların oluşmasının önüne geçilemediğini kaydederek” Ama onların oluşturduğu zararları önlemek bizim elimizde. Depreme dayanıklı evlerin yapılması, dere ıslahlarının yapılması gibi tedbirler bizlerin görevi. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yöndeki çalışmalarımızla felaketlerin önüne geçmek için hizmetlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

27 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR