Hürriyet, çürüyen belediye binasını inceledi

Dönemin Tavşancıl Belediyesi Başkanı Salih Gün tarafından 1990 yılında yapılan ve 2009 yılında çıkan Büyükşehir Belediyesi kanunu ile kapatılan Tavşan...

Dönemin Tavşancıl Belediyesi Başkanı Salih Gün tarafından 1990 yılında yapılan ve 2009 yılında çıkan Büyükşehir Belediyesi kanunu ile kapatılan Tavşancıl Belediyesi binası ve Dilovası Belediyesi Sosyal Tesisleri çürümeye yüz tutmuş durumda. CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet 6 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulu bulunan ve artık viraneden görünümüne bürünen binalarda incelemelerde bulundu.

 

BİNALARI GEZDİ

Tavşancıl’da bulunan eski belediye tesislerini gezen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e CHP Dilovası İlçe Başkanı İrfan Ertürk ve partililer eşlik etti. 1990 yılında dönemin Tavşancıl Belediyesi Başkanı Salih Gün tarafından yapılan binayı gezen CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet kimsesizlerin yatakhanesi haline gelen meclis salonundan, tozlanan ve kırılan veznelere kadar incelemelerde bulundu.

 

“SALİH GÜN’ÜN ADI SİLİNMEYE ÇALIŞILIYOR”

Konuyla ilgili olarak konuşan Hürriyet, “2009’da unutulan bu yerler çürüyen devlet hazineleridir. Dilovası Belediyesi, tarihten Salih Gün adını silmek istiyor. Burası kültür merkezi, yurt, kimsesizler evi, huzurevi, anaokulu gibi yerlere dönüştürülüp kullanılabilirdi. Hatta Dilovası Belediyesi’nin ek hizmet binası olarak bile düşünülebilirdi” dedi.

 

SAĞLIK HİZMETİ SORUNLU

Eski binadaki incelemelerine devam eden CHP’li Hürriyet harabeye dönen yapıda bulunan ve haftada bir gün çalışan Aile Sağlığı Merkezi’nin de hijyenik açıdan yetersiz olduğunu da belirtti. Hürriyet, “Bu harap bina içerisinde haftada bir gün doktor gelip Tavşancıl halkına hizmet vermeye çalışıyor. Hijyenik olmayan bir ortamda haftanın sadece bir günü sağlık hizmeti olmaz” dedi.

 

TAVŞANCIL HALKINA İHANET

Eski Tavşancıl Belediyesi binasının Dilovası Belediyesi tarafından kaderine terk edildiğini de sözlerine ekleyen Hürriyet, şöyle konuştu: “Burada hazır bulunan binadan yararlanmak yerine unutmayı seçmişler. Oysaki sahip çıkılması durumunda bu binalardan fazlasıyla da faydalanılabilirdi. O binaları unutmak Tavşancıl halkına ihanet etmek demektir. Yaşatmak yerine unutmayı seçenlerle mücadele etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

01 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR