'Sizlerle gurur duyuyorum'

Bakan Soylu “Her büyümenin bir bedeli vardır. Ama yine bilmenizi istiyorum. Büyüyeceğiz ve birbirimize aramızdaki bu nifaka karşı kardeşliğimizle bunl...

Bakan Soylu “Her büyümenin bir bedeli vardır. Ama yine bilmenizi istiyorum. Büyüyeceğiz ve birbirimize aramızdaki bu nifaka karşı kardeşliğimizle bunların üstesinden geleceğiz. Hiçbir endişe etmeyin. 780 bin kilometrekareden bir tek çakıl taşı koparmaya kimsenin gücü yetmeyecektir, kimsenin takati yetmeyecektir, kimsenin aklından da bundan sonra böyle bir şey geçmeyecektir. Bunu net bir şekilde sizlere ifade etmek istiyorum" açıklamasında bulundu.

 

ice11-116.jpg

 

Ramazan ayı münasebetiyle Türk Pirelli’nin geleneksel fabrika iftar yemeği büyük bir organizasyonla yapıldı. İtalyan Pirelli ailesinin önemli ismi olan Pirelli Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Alberto Pirelli ev sahipliğinde fabrikanın Kartepe’de bulunan üretim merkezi bahçesinde yapılan iftar yemeğine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mehmet Uçum, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu,  İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan katıldı.

 

ice22-048.jpg

 

PİRELİ AİLESİ KATILDI

İftar yemeğine ayrıca Pirelli Endüstriyel Lastikler Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Murat Akyıldız, Pirelli Otomobil Lastikleri Türkiye Genel Müdürü Livio Magni, Pirelli Endüstriyel Fabrika Müdürü Hakan Yalnız, Lastikler Kalite Direktörü Bahadır Özer, Pirelli Otomobil Lastikleri AR-Ge Direktörü Mauro Soatto, Pirelli Endüstriyel Lastikler Personel Direktörü Valerio De Martino, Pirelli Otomobil Lastikleri Finans Direktörü Recep Özkale, Pirelli Otomobil Lastikleri Bilgi İşlem Direktörü Remzi Ejderoğlu, Pirelli Otomobil Lastikleri Lojistik Direktörü Ayşegül Şenalp, İzmit Gençler Birliğispor Kulübü sporcuları, Pirelli futbol ve basketbol oyuncuları ve fabrika çalışanları da katıldı.

ice33-019.jpg

 

TÜRKİYE PİRELİ’NİN YERİ FARKLIDIR

İftar yemeği öncesinde Pirelli Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Alberto Pirelli, kurulan sofralarda bulunan işçileri tek tek dolaşarak fabrika çalışanları ile tokalaştı. Aberto Pirelli çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. İftar saatine yakın başlayan yağmur ile protokol üyeleri ve katılımcılara zor anlar yaşattı. İftar organizasyonunun açık alanda olması sebebiyle katılımcılar yağan yağmurda ıslandı. Açılan oruçların ardından söz alan Pirelli Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Alberto, “Bu fabrika hepimiz için çok önemli. Yalnız çalışanlara değil, diğer fabrikalarda ki birçok kişiye iş öğretmeye gidilmiştir. Bu fabrika merkez gibidir. İşçinin ve mühendisin kalitesi bütün Pirelli camiası tarafından bilinmektedir. Pirelli’nin geleceği her zaman parlaktır. Otomobil ve lastik sektöründe liderliği oynuyoruz.  Otomobil piyasasından ziyade, kamyon piyasasında da dünya da 8’inci sıradan 4’üncü sıraya yükseldik. Daha ilerle gitmek için her şeyimiz var bunun içinde sabırsızlanıyoruz. Bu fabrikanın benim için her zaman kalbimde ayrı yeri vardır” dedi.

 

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM

Ardından söz alan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Pirelli’nin oluşturduğu bu iş başarısının uluslararası marka olan üretim kalitesinin alın teri ile aile geleneğinden gelerek herkes tarafından kabul edilmesinden gurur duyuyorum. Kocaeli’miz gelişen Türkiye’nin 2023 hedefine emin ve karalı adımlara yürüyor. Kocaeli, zenginlik sunan bir şehirdir. Sizde bu zenginliği artıran değerli işçi kardeşlerimizsiniz.  Sizlerle gurur duyuyorum başarınızı takdir ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

ice44-003.jpg

 

İLAN EDİYORUM

Kürsüye son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu geldi. Bakan Soylu, "Siz burada bu yağmur altında, şu bereket altında oturmakla birlikte birliğimizi, beraberliğimizi ve bir arada olmamızı, her birimizin ayrılmaz parçamız olmamız gerektiğini ilan ediyorsunuz. Sizinle aynı sofrada oruç açmaktan, iftar yapmaktan memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum" dedi.

 

GELECEĞİMİZ PARLAKTIR

Bu yağmur altında durmakla aslında bütün dünyaya birliğimizin ve beraberliğimizin ayrılmaz parçamız olduğunu ilan ediyoruz diyen Bakan Soylu “Sizle aynı sofrada oruç açmaktan mutluluk duyuyorum. Şu fotoğrafı hiçbir zaman unutmayacağım. Bugün muhteşem eseri görmenin mutluluğu içerisindeyim. Geleceğimiz parlaktır. Dünya markasıyla geleceğe ait eserler ortaya  koyuyorsunuz.  Geçen hafta Silopi ve Eskişehir’deydim. Her birinin kendi adına ayrı bir anmalı ve değeri var. Ama bu iftarın bambaşka bir önemli var. Sarı tişörtleriniz kattığınız emeğin, göz nurunun, ifade edilen ürünün anlamını ortaya koymaktadır” açıklamasında bulundu.  

 

MUAZZAM ESER

Osmangazi Köprüsü'nden bahseden Bakan Soylu, "Bugün bir cenaze vesilesiyle Yalova'daydım. Yalova'ya giderken de Osmangazi Köprüsü'nden geçtim. Yalova'dan buraya gelirken de henüz açılmayan ve orada çalışanlarımızla, işçilerimizle birlikte olduğumuz o muazzam eserin, o özgüven anıtı olarak nitelendirdiğimiz eserin ve o özgüven anıtının her birimize, bu ülkede yaşayan her insana önemli bir anı kattığı o eseri orada görmenin bir Türk genci olarak, bu ülkenin bir insanı olarak, hem Türk mühendisler hem de ona katkı koyan yabancı mühendislerin oluşturduğu bu muhteşem eseri bugün görmenin mutluluğu içerisindeyim” dedi.

 

10 BİN DOLARLARA GELMİŞ

Bakan Soylu “Dün hayal edemediğimiz üçüncü boğaz köprüsünden, Avrasya Tüneli'nden ve dün hayal edemediğimiz 2 bin, 3 bin dolar kişi başına düşen gelir seviyesinden 10 bin dolarlara gelmiş, onu aşmaya çalışan, bir ülke haline geldik. Bunu hep beraber sağlıyoruz. Bir taraftan siz üretiyorsunuz, o imkanlar sağlanıyor. Bir taraftan biz çalışıyor, ülkemizin dünyada daha iyi rekabet edebilmesini sağlayacak en önemli alanları açmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

 

SORUMLULUK HİSSEDİYORUZ

Bütün dünyanın gözü Türkiye topraklarındadır diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Bilmenizi istiyorum ki dünyanın en pahalı arazisinde oturuyoruz. Dünyada herkesin gözünün üzerinde olduğu bir arazisinde yaşıyoruz. Batı ile doğuyu birleştiren, batı ve doğunun birbiriyle ahenk sağlayabilmesini gerçekleştirebilecek bir arazinin üzerinde oturuyoruz. Biz, bizim emanetimizin ne olduğunu ve bu emanetin yarına nasıl gidebileceğini biliyoruz. Evet, bugün yine şehitlerimiz var. Canımız acıyor. İçimiz burkuluyor. Sorumluluk hissediyoruz. Ama biz bu şehitlerimizin ne için verildiğini, ne için Türkiye'ye karşı böyle hunharca bir davranışın yapıldığını biliyoruz” ifadelerini kullandı.  

 

KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR

Eğer Marmaray'ı yapmasaydık, üçüncü boğaz köprüsüne adım atmasaydık, kişi başına gelir seviyesi 10 bin dolara ulaşan bir ülke olmasaydık bunlar olmayacaktı diyen Bakan Soylu “Her büyümenin bir bedeli vardır. Ama yine bilmenizi istiyorum. Büyüyeceğiz ve birbirimize aramızdaki bu nifaka karşı kardeşliğimizle bunların üstesinden geleceğiz. Hiçbir endişe etmeyin. 780 bin kilometrekareden bir tek çakıl taşı koparmaya kimsenin gücü yetmeyecektir, kimsenin takati yetmeyecektir, kimsenin aklından da bundan sonra böyle bir şey geçmeyecektir. Bunu net bir şekilde sizlere ifade etmek istiyorum" açıklamasında bulundu.

Serkan BORLAK

27 Haziran 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR