Altı Nokta’dan vatandaşlara uyarı!

Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı dernek binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Dernek Başkanı Lütfü İskeçe ve yön...

Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı dernek binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Dernek Başkanı Lütfü İskeçe ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Basın açıklamasını yapan Mali Sekreter Engin Aysu, derneğin ismini kullanarak vatandaşlara ürün satmaya çalışan bazı kişileri tespit ettiklerini açıkladı. Bu kişilere karşı vatandaşlara uyarıda bulunan Aysu, “Vatandaşlarımızdan istediğimiz; kendilerini Üç Yıldız Görme Engelliler Derneğinin satış elemanı olduğunu söyleyen ve Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi ile birleştiklerini iddia eden bu kişilere itibar etmemelerini ve ürünlerini almamalarını önemle rica ediyoruz. Bu ürünleri Altı Nokta Körler Derneği için sattıklarını söylerlerse iletişim numaralarından satış esnasında aramalarını önemle rica ederiz” dedi.

 

‘İKTİSADİ İŞLETMEMİZ AKTİF DEĞİL’

Bilindiği üzere Dernekler kendi üyelerinin bazı gereksinimlerini yaptıkları ticari faaliyetlerle sağlarlar diyen Aysu “Bu bağlamda Kocaeli Derince ilçesinde faaliyet gösteren Üç Yıldız Görme Engelliler Derneği satış elemanı olduklarını ya da satış elemanı olan bazı satış elemanlarının yukarıda ismi geçen dernek adına ürün sattıklarını iddia ederken yine aynı amaca hizmet eden ve köklü sivil toplum kuruluşlarımızdan olan Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubemizin ismini satış esnasındaysa derneğimizin telefonlarını satış elemanlarının ürün sattıkları kişilere verdiklerini tespit ettik. Altı Nokta Körler Derneği olarak bizler Görme Engelliler hakkında görenler için rehber isimli kitap ve bu kitapla birlikte zaman zaman boyama kitabı satmaktayız; ancak 31 Ocak tarihinde yaptığımız Genel Kurul sonrası iktisadi işletmemiz aktif değildir. İktisadi işletmemiz aktif olduktan sonra kamuoyumuza bilgi verilecektir” açıklamasında bulundu.

 

‘O KİŞİLERE İTİBAR ETMEYİN’

Mali Sekreter Engin Aysu, vatandaşları kendilerine dernek üyesi olduğunu söyleyerek ürün satmaya çalışan kişilere itibar etmemeleri konusunda uyararak “Vatandaşlarımızdan istediğimiz kendilerini Üç Yıldız Görme Engelliler Derneğinin satış elemanı olduğunu söyleyen ve Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi ile birleştiklerini iddia eden bu kişilere itibar etmemelerini ve ürünlerini almamalarını önemle rica ediyoruz. Üç Yıldız Görme Engelliler Derneği satış elemanı olduğunu iddia eden kişilerden ürün alan vatandaşlarımız kendilerine yapılan ürün satışı sırasında Altı Nokta Körler Derneği’nden geldikleri ve bu ürünleri Altı Nokta Körler Derneği için sattıklarını söylerlerse iletişim numaralarından satış esnasında aramalarını önemle rica ederiz” şeklinde konuştu. Ardından Aysu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda gerçekleştirecekleri faaliyetleri de sıraladı.

 

ENGELLİLER HAFTASI’NDA BİR DİZİ ETKİNLİK

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında 9 Mayıs Pazartesi ünü Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği Engelsiz Yaşam Festivali’n katılım sağlanacak. Aynı gün KOÜ’den Görme Engellilerin eğitim araç gereçleri konusunda bir sunum yapılacaktır.

10 Mayıs saat 14.00’te Kocaeli Barosu Görme Engelli üyelerimiz için hazırlanmış Braille Alfabesi ile yazılan Engelli Hakları broşürü takdim töreni gerçekleşecektir.

11 Mayıs Çarşamba günü saat 12.30’da Engelli Haftası kapsamında kitlesel basın açıklaması İnsan Hakları (Sabri Yalım) Parkı’nda derneğimizce gerçekleştirilecek. Basın açıklamamıza siyasi partilerimizi, meslek kuruluşlarını, yerel yönetimleri davet ediyoruz. Hafta kapsamında kan bağışının önemini kamuoyumuza vurgulamak ve bu konudaki sorumluluğumuzu yerine getirmek amacıyla kan bağışı etkinliğimiz gerçekleştirilecek.  

14 Mayıs Çarşamba günü diğer Engelli Sivil Toplum Kuruluşlarının etkinliğine katılım sağlanacak. 15 Mayıs Pazar günü İzmit Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve İzmit Belediyesi’nin gerçekleştireceği Cephanelik mevkiinde pikniğe katılım sağlanacak.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Dernek - Tel: 0262 322 94 94

Başkan Lütfü İskeçe: 0532 406 15 41

Mali Sekreter Engin Aysu: 0535 562 22 29

08 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Murat - Karasu da üç yildiz körler derneği için para toplani di benden kadinliğini kullanip kimlik bilgisini boynuna asmiş çok itibar gorunumlu bir manken gibi ve ağiz laflari boyle maganda kilikli birisine 10 TL mi kaptirdim..... Dikkat üç yildizli körler yardimlaşma derneği PKK lilara yardim ediyor millet

Dikkat üç yildiz körler derneği sahtedir

Yanıtla . 0Beğen 13 Kasım 18:07
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR