KTO Bilişim Vadisine ortak olacak

    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın Körfez Ticaret Odası ziyaretine Vali Yardımcısı Osman Sarı, Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Belediye B...

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın Körfez Ticaret Odası ziyaretine Vali Yardımcısı Osman Sarı, Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, AKP İlçe Başkanı Osman Badem, AKP Belediye Başkan adayı İsmail Baran da katıldı. Bakan Işık, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, yardımcıları Sedat Zımba, Recep Öztürk, meclis başkanı Güngör Ayhan, yardımcıları Bilal Atak, Hamza Küpeli, Yönetim Kurulu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, Şoförler Odası Başkanı Ali Karadeniz ve muhtarlarının aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet tarafından karşılandı.

KTO, BİLİŞİM VADİSİNE ORTAK OLACAK

Körfez Ticaret Odası'nın da Bilişim Vadisine ortak olması gerektiği yönündeki taleplerini Işık'a aktaran Efe, "Hükümetimizin KOBİ sorunlarını "öncelikli sorun" olarak ele alma gayretlerini, takdir ettiğimizi belirtmek ve teşekkür ediyoruz. KOBİ'lere geçmiş dönemde olduğu gibi verilen düşük faizli kredilerin artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Sanayileşmek, istihdamın artırılması, üretilen ürünün hızlı sevkiyatı için bu limanlar elbette gerekli. Bu çalışmalar yapılırken; limanlar için gerekli alt yapı hazırlanmalı, konteynır parkları yapılmalı, tır parkları yapılmalı ve ilçemizin otoban yollarıyla bağlantılar artırılmalı" dedi.

KENDİ İLÇEM

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Kendi ilçemin nabzını tutan en önemli sivil toplum örgütlerinden birinde sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. Sizlerin yapacağı çalışmalara imkanlarım çerçevesinde her zaman destek vermeye hazırım. Ülkenin büyümesi, yüksek teknoloji üretmesi en öncelikli görevimiz. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Atılan adımları sonuçlandırıp, atılması gereken yeni adımları da atacağız. Şu an rakamlara baktığımızda Türkiye'nin ne kadar büyük bir yol aldığını rahatlıkla görebiliriz" dedi.

LİSTE SUNDU

Başkan Mustafa Efe, Bakan Fikri Işık'a, ilçede yapılmasını istedikleri projeler hakkında bir liste sundu. Sundukları listede, odaların birleştirilmesi, battı-çıktıdan şehir merkezine yan yol verilmesi, Küçük Sanayi Sitesi, SEDAŞ ve Belde Garajının bulunduğu alanın Körfez halkının hizmetine açılması, devlet hastanesi, taş ocakları, karayolları arazisi üzerinde bölgemizde kamyon, tanker ve tır parkının yapılması gibi Körfez ilçenin önemli sorunları yer aldı. 

07 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR