Kocaeli Gümüşhaneliler’de Hamit Örgüç yeniden başkan

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı, 19. olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Plajyolu’ndaki vakıf binasında gerçekleşen yapıldı. Mevcut başkan Hamit Örgüç...

BÜYÜT

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı, 19. olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Plajyolu’ndaki vakıf binasında gerçekleşen yapıldı. Mevcut başkan Hamit Örgüç’ün tek aday olarak katıldığı kongreye ilgi yoğun oldu. Kongrenin divan başkanlığına Şener Söğüt, üyeliklere ise Mikail Ozan ve Halil Mutlu seçildi.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AKP milletvekili aday adayları Serkan Seyhan, Yücel Nazlı, Ceyhun Yalçın, MHP İstanbul aday adayı Sabri Şenel, AKP İl yöneticisi Engin Koyun, KTO Başkanı Mustafa Efe, Derince Nüfus Müdürü Suat Demir, Tuzla Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hacı Öztürk, İstanbul Gümüşhaneliler Federasyonu Başkanı Tahsin Söğüt, Kocaeli Mardinliler Derneği Başkanı Faruk Bilbay ve Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş katıldı.

 

“ŞEHRİMİZE DEĞER KATIYORUZ”

Kongrenin açılışında konuşan Başkan Hamit Örgüç, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yeni vakıf binasının yapımını iki yılda tamamladıklarını söyleyen Örgüç, “Kocaeli’mizi çok seviyoruz ve şehrimize değer katmak için çalışmalar yapıyoruz. 50 ile 100 arası öğrenciye burs vereceğiz. Gençlerimize sahip çıkacağız” dedi.

 

VAKIFLARIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

İstanbul Gümüşhaneliler Dernekler Federasyonu başkanı Tahsin Söğüt ise konuşmasında vakıfların önemine dikkat çekti. Kongrede konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da vakıf faaliyetlerin önemine değindi. Son olarak konuşan Bakan Fikri Işık da Gümüşhane insanının dürüst ve çalışkan olduğunu dile getirdi.

 

“KADINLARI YAPACAĞI ÇALIŞMALAR ÖNEMLİ”

Kadın komisyonunun yapacağı çalışmaların önemine değinen Işık, şöyle devam etti: “Son zamanlarda kadın cinayetlerini konuşuyoruz. Bizim dinimizde kadına el kalkmaz. Bu anlamda kadınlarımızın yapacağı çalışmalar önemlidir. Çocuklarımız buraları bir eğitim yuvası olarak görmelidir. Burası sadece Gümüşhanelilerin değil, tüm kent halkının faydalandığı bir yer olsun.”

 

"VAKIFÇILIK FEDAKARLIK İSTER"

Işık sözlerini şöyle bitirdi: “Vakıfçılık ve dernekçilik zor iştir. Eleştiriler alabilirsiniz, ancak bunlar yapacağınız hizmetten sizleri alıkoymasın. Bazen istenilen sonuçlar alınamayabilir. Bütün bunlar vakıf çalışmalarının içinde olan bir durumdur. Vakıf çalışmaları her zaman fedakarlık isteyen faaliyetlerdir” Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

YÖNETİM KURULU

Hamit Örgüç

Mikail Kayacı

Beyler Demir

Öktem Dere

Mehmet Tüzer

Kezban Öztürk

Emre Paşaoğlu

Halil Keskinoğlu

Cuma Ayvaz

Ayhan Kulaksız

Asuman Karslı

Büyamin Ertürk

İbrahim Yapıcıoğlu

Siyami Çelik

Ertuğrul Kadakal

Şemsettin Yılmaz

Arzu Ataştürkmenoğlu

İbrahim Yiğit

Serkan Mansız

Cihan Çırak

Resul Demir

 

DENETLEME KURULU

Kenan Yalçın

Ağabey Demir

Muhsin Tüfekçi

22 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR