Vatandaşa hukuk seminerleri başladı

Vatandaşların hukuki alanda kendilerine gerekecek bilgilere sahip olabilmeleri için İzmit Belediyesi ile Kocaeli Barosu ortaklığında düzenlenen semine...

BÜYÜT

Vatandaşların hukuki alanda kendilerine gerekecek bilgilere sahip olabilmeleri için İzmit Belediyesi ile Kocaeli Barosu ortaklığında düzenlenen seminerlerin ilki Alikahya’da gerçekleşti.

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Barosu, önemli bir çalışmaya öncülük ediyor. Vatandaşların hukuki alanda kendilerine gerekecek bilgilere sahip olabilmeleri için, çeşitli hukuki konularda seminerler verilmeye başlandı. İlk olarak kadına şiddetin ele alındığı seminer, Alikahya Kültür Merkezi’nde yapıldı. Seminere İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Tamer Solakoğlu ile konuk konuşmacı Av. Selda İlgöz katıldı. Semineri kadınlar kadar erkekler de yoğun bir katılımla takip etti. Erkek katılımcılar, hukukçular tarafından bilgilendirilerek kadın gözünden olayı gözlemlemeye çalıştı.

ERKEKLER İLGİLİYDİ
İlk konuşmayı Solakoğlu yaparak, projenin amacından söz etti. Solakoğlu, vatandaşların hukuksal açıdan temel bir takım bilgilere sahip olmasının, temel hakların korunması yönünden önem taşıdığını söyledi. Başkan Doğan da etkinliğe gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Böyle hassas bir konuda kadınlarımız kadar erkekleri de aramızda görmek beni mutlu etti. Amacımız sizlerin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşam sürmesine katkıda bulunmaktır. Sosyal projeler kapsamında bu tür çalışmaların devamı gelecektir” diye konuştu.

08 Mart 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR