Gönenli: Sokağa şimdi değil gerektiğinde çıkarız

BBP’de önceki gün düzenlenen il istişare toplantısında ülke gündemi üzerinde bilgilendirmede bulunuldu. İl başkanı Şeref Gönenli, Alperenlerin sokağa...

BBP’de önceki gün düzenlenen il istişare toplantısında ülke gündemi üzerinde bilgilendirmede bulunuldu. İl başkanı Şeref Gönenli, Alperenlerin sokağa çıkmayacağı sözünü yineledi ve; “Ancak bu gerektiğinde tepki göstermeyeceğimiz anlamanı gelmez” dedi.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl yönetimi tarafından düzenlenen istişare toplantısı önceki akşam Otel Asya’da gerçekleşti. İl başkanı Av. Şeref Gönenli’nin başkanlık ettiği toplantıya BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Türksoyu ile MKYK üyesi Serhat Duyar da katıldı. Ayrıca Alperen Ocakları İl Başkanı Kadir Aktaş ve partililer de toplantıda hazır bulundu.

 

HÜKÜMETE ÖNERİ

İlçe teşkilatlarının da katıldığı istişare toplantısında ülke gündemine değinen Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, Kürt sorununu çözümü için öneriler sundu. Yanar, “Bu önemli sorun ülkenin kanaat önderliğinde çözülür. Biz hükümete bunu önerdik. Biz terörist ile masaya oturmayız” açıklamasında bulundu.

 

“SOKAĞA GEREKTİĞİNDE ÇIKARIZ”

Toplantının açılışında konuşan il başkanı Şeref Gönenli, “Ekim ayı çok hareketli ve üzücü geçti. Kartepe’de şehit olan askerlerimize rahmet diliyorum. Yaşanan olaylarda BBP ve Alperenler olarak sokağa çıkmayacağız. Çözüm sürecinin sekteğe uğramaması için sokakta değiliz, ancak gerektiğinde bunu da yaparız” dedi.

 

“CENGİZ TOPEL’İ YÖNETEMEDİLER”

MKYK üyesi Serhat Duyar ise, “Kocaeli çok stratejik bir yer. Bu önemli kentte Cengiz Topel’i yönetemeyenlerin bu kentte işi olmasın. Hala belediye otobüslerinde Cengiz Topel ve Anadolu Jet reklamları var. Bu havaalanı en azından hac ve umre ziyaretleri için kullanılmalı. Gazeteci Bülent Ekinci köşesinde helikopter kazaları ve merhum genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nu çok iyi anlatmış” ifadelerini kullandı.

 

ALPERENLERİN SABRINI ÖLÇÜYORLAR

Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar ise, “Kartepe’de hayatını şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemiz sıkıntılı dönemden geçiyor. Çözüm süreci devam ediyor. Biz son 3 yılını ele alacağız. Terör bitti bitecek derken işçileri bakanı görevden alındı. Peşinden Habur’da teröristlere karşılama töreni hazırlandı. Çok geçmeden Diyarbakır’da bir dostluk şöleni gerçekleştirildi. Silahları bırakıp kenara çekilmenin sözünü verenler sözlerini tutmadı. Terör güçleriyle müzakere yapıldı. Alperenlerin sabrını ölçüyorlar. Güneydoğu’da Kürt sorunu var. Bu sorun ancak inanç birlikteliğimizle çözülür” ifadelerini kullandı.

 

“KAOSLARA GÖZ YUMULUYOR”

İslam’ın Kürtler ile derin bir bağı olduğunu kaydeden Yanar, “Siyasi entrikalar sonucunda bölünme noktasına geldik. Sorun o ülkenin kanaat önderliğinde çözülür. Biz hükümete bunu önerdik. Terörist ile masaya oturmayız. Ortada PKK ve PYD gibi bir büyük güç var. Bunlar gösterilerde huzur bozdular. Bu tip kaoslara göz yuman hükümet en az terör örgütü kadar suçludur. O bölgede teröristlere karşı duran insanlar sırt dönmeye başladı. Bunun en açık örneğini 10 Ağustos’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde gördük. Cumhurbaşkanımız bu kişilerle bütün siyasi ilişkilerini kesmeli. Bu olaylar durulacak, fakat hükümet ve cumhurbaşkanının tavrı ne olacak? Bizim şu an sokağa çıkmak için hiçbir nedenimiz, yok tüm Türkiye’yi sağduyuya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. Berfu SOYSAL

14 Ekim 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR