CHP Gölcük’te yeni başkan Türkan Çimen

CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları 3. olağan kongresi önceki gün ilçe parti binasında gerçekleştirildi. Mevcut başkan Semra Türkan’ın aday olmadığı kongred...

CHP Gölcük İlçe Kadın Kolları 3. olağan kongresi önceki gün ilçe parti binasında gerçekleştirildi. Mevcut başkan Semra Türkan’ın aday olmadığı kongrede tek aday olarak Türkan Çimen seçime girdi. 730 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu Gölcük İlçe Kadın Kolları kongresinde Türkan Çimen başkan seçilirken, 8 kişilik yönetim kurulu ve 32 il delegesi de belirlendi.

 

BÜYÜK İLGİ VARDI

Öte yandan düzenlenen partililer de büyük ilgi gösterdi. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, CHP Gölcük Belediye Meclis Üyesi Pınar Naak, eski ilçe kadın kolları başkanı Semra Türker ve Nalan Gülenç, il yöneticilerinden Sabriye Gülşah, Semra Başlak, Ayla Şen ve partili kadınlar katıldı.

 

“HAKETMEDİĞİM İTHAMLARDA BULUNULDU”

Kongrede divan başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Bahar Candemir, yardımcılıklarını ise Sevil Yıldız ile Binnur İkizoğlu üstlendi. Kongrenin açılış konuşmasını yapan mevcut başkan Semra Türkan, “Kasım 2012’den bugüne görevimizi yürütüyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz Gölcük kadınları olarak ilçede hedeflediğimiz ivmeyi yakaladık. Bazı arkadaşlara çok kırıldım. Şahsıma hak etmediğim ithamlarda bulunuldu. Siyasetin bu yüzünü hiç sevmedim. Yoluma daha hırslı devam ettim. Birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarımla birlikteyim. Gururla hiç yenilmemiş gibiyim” dedi.

 

“SİYASETİ TEMİZ YAPACAĞIZ”

Türkan’ın ardından başkan adayı Türkan Çimen söz alarak, “Bu bir bayrak yarışıdır. Siyasi bilgilerime dayanarak bu zorlu yola çıktım. Semra başkanımızın bıraktığı yerden üstüne koyacağız. Siyaseti temiz yapmaya çalışacağız. Küskünlüklerin önüne geçecek ve CHP’ye yeni yüzler kazandıracağız. 2019 seçimlerinde iktidara giden yolda kadınlar olarak ilk seçimdeki galibiyetin temel taşları olacağız” ifadelerini kullandı.

 

“ÖRGÜTLENMEDEKİ EKSİKLİKLERİ GİDERECEĞİZ”

Kongrede konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal ise, “1 yıllık görevimde sürekli seçimler için sahada bulundum. Biz göreve gelen kadınlar örgütlenmeye zaman bulamadık. Sürekli aynı prosedürü uyguladık. Örgütlenme ile ilgili eğitim eksikliklerimiz var. Önce bunu gidereceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi ve Türkan Çimen, Gölcük Kadın Kolları Örgütü’nün yeni başkanı seçildi.

 

YÖNETİM KURULU

Türkan ÇİMEN (Başkan)

Merve ALTINBİLEK

Günercan ÇELİK

Rahmiye ERSOY

Mine İŞERİ

Alime KEÇECİ

Aydanur KORALP

Kıymet TÜRKOĞLU

Handan YÜZ

 

İL DELEGE LİSTESİ

Şenda AKAN

Günseli ALP

Emine BALÇIK

Ayşen BARIŞ

Leyla BAYRAK

Şengül Bekar AKDENİZ

Ayşe Bektaş VARANK

Tülay BİROL

Nadide Dilek ÇAĞILTAY

Günercan ÇELİK

Türkan ÇİMEN

Ayşe DOĞRU

Canay ERDOĞAN

Sevim ERKUŞ

Rahmiye ERSOY

Nalan GÜLENÇ

Binnur İKİZOĞLU

Aynur İŞERİ
Mine İŞERİ
Alime KEÇECİ

Aydanur KORALP

Selma KÖROĞLU

Pınar NAAK

Ayla ŞEN

Seda TARTIM

Semra TÜRKEN

Kıymet TÜRKOĞLU

Sevil YILDIZ

Ulviye YILMAZ

Yonca Yılmaz MOLDUR

Handan YÜZ

07 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR