Matbaacılar, sorunlarını defterdara anlatacak

Geçtiğimiz yıl kurulan ve 80 üyesi bulunan Kocaeli Matbaacılar Derneği (KOMATDER), üye matbaaların sorunlarını yetkililere iletmek üzere düğmeye bast...

BÜYÜT

Geçtiğimiz yıl kurulan ve 80 üyesi bulunan Kocaeli Matbaacılar Derneği (KOMATDER), üye matbaaların sorunlarını yetkililere iletmek üzere düğmeye bastı. Bugüne kadar KOMATDER'i tanıtmak amacı ile çeşitli temaslarda bulunan dernek yönetim kurulu, Kocaeli Defterdarı Erhan Coşkun'dan randevu talep etti.

 

Coşkun'a, anlaşmalı matbaaların sorunlarını iletecek olan KOMATDER Yönetim Kurulu, anlaşmalı matbaaların sorunlarını şöyle sıraladı:

  1. Basit usulde kullanılan fatura, perakende satış fişi, irsaliye v.s. işlerin illerde mevcut anlaşmalı matbaalarda basılması. (Halen Ankara’da basılıp Esnaf odaları aracılığıyla üyelere satılmaktadır)
  2. Maliye anlaşmalı matbaaların, bu anlaşma için verdikleri teminat matrahının matbaanın genel cirosu üzerinden değil maliye anlaşmalı işlerin hâsılatı üzerinden hesaplanması.
  3. Anlaşmalı matbaaların numara satmalarını önleme konusunda ortak çaba göstermek.
  4. Çantacı tabir edilen, hiçbir mükellefiyeti bulunmayan kişilerin iş yapmasının önüne geçilecek önlemlerin alınması için ortak çaba göstermek.

27 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR