Yanı başındaki okula alınmıyor

Serdar Mahallesi Mutlu Sokak’ta ikamet eden İlknur Bayraktar, evlerinin hemen karşısında bulunan Muammer-Türkan Dereli Okulu’nun ilköğretim kısmına 7...

BÜYÜT

Serdar Mahallesi Mutlu Sokak’ta ikamet eden İlknur Bayraktar, evlerinin hemen karşısında bulunan Muammer-Türkan Dereli Okulu’nun ilköğretim kısmına 7 yıldır bakıcılığını yaptığı torununu aldıramamaktan dert yanıyor. Kızının yıllardır bu okulda okuduğunu ancak torunun okul açılmadan önce listelerde ismi olduğu halde, kontenjan dolu denilerek okula alınmadığını söyleyen Bayraktar, Ford Otosan İlköğretim Okulu’nda eğitim gören torunun Muammer-Türkan Dereli’ye yatay geçiş yaptırılmasını istiyor. Bayraktar, bunun için mahalleliden imza topluyor. 
 
LİSTEDE İSMİ VAR AMA
Ayaklarından rahatsız olduğunu, servise ise para ödeyecek maddi gücünün bulunmadığını belirten Bayraktar, “35 yıldır Serdar Mahallesi’nde yaşıyorum. 7 yıldır bakıcılığını yaptığım torunum, listede ismi olduğu halde Muammer-Türkan Dereli Okulu’na alınmıyor. Gerekçe ise kontenjanın dolu olması. Yahya Kaptan ve birçok mahalleden okula servislerle öğrenci geliyor. Bu çocuklar, faturalarla iş yordamına uydurularak kiracı gösterilmiş. Şimdi uzak mesafedeki ailelerin çocukları alınıyor da bizim çocuklarımız neden alınmıyor” diye isyan etti.
 
YÜRÜMEK ZORUNDA KALIYOR
Anne babası çalıştığı için torununa 7 yıldır baktığını ve her gün Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan Ford Otosan İlköğretim Okulu’na kadar torununu götürüp getirdiğini dile getiren Bayraktar, “Sağlık sorunlarım nedeniyle bu durum bana ızdırap gibi geliyor. Mağdur olan tek aile de ben değilim. Bana benzer bakıcı aileler, hatta kendi çocuğunu bu okula veremeyen aileler var. Mahalleliden burada oturduğuma dair konuyla ilgili imza topluyorum. Yetkililerin bu konuya el atmasını ve torunuma yatay geçiş yaptırılmasını istiyorum” dedi. Mahalleli birçok kadın da aynı sorundan dert yanarak, Bayraktar’a destek verdi.

17 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR