Kocaeli’nin yatırımları Ankara'da konuşuldu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ankara’da, Kocaeli yatırımlarını masaya yatırdı. Bakanlık binasındaki toplantıya AKP Kocaeli milletvek...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ankara’da, Kocaeli yatırımlarını masaya yatırdı.

Bakanlık binasındaki toplantıya AKP Kocaeli milletvekilleri, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe belediye başkanları ve ilgili bürokratlar katıldı.

 

YATIRIMLAR SÜRECEK

Bakan Işık, kent yöneticileriyle bürokratları buluşturduğu toplantıda, devam eden projelerin acilen sonlandırılması talimatı verdi. Kente yeni sosyal donatı alanlarının kazandırılması, vatandaşların rahat edeceği yeşil alan ve parkların yeni dönemde projelendirilmesini isteyen Bakan Işık, seçim öncesi kente dair dile getirilen vaatlerin hayata geçirilmesinin önemini vurguladı.

 

OTOYOL DA GÜNDEME GELDİ

Daha yaşanabilir Kocaeli için seferber olduklarını ifade eden Bakan Işık, “Kentimizdeki mevcut yatırımları hızla sonlandırırken yeni projeleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu. TOKİ’nin yürüttüğü şehir stadı, hastaneler, gençlik merkezleri ve okullar gibi çalışmaların son durumlarının da ele alındığı toplantıda, Güney Otoyolu projesi tüm detaylarıyla irdelendi.

 

DUBLE YOLLAR ANLATILDI

Güney Otoyolu’nun Karamürsel, Gölcük, Başiskele ve Kartepe’nin yerleşim yerlerinden geçmemesi için yol güzergahının yeniden düzenlendiği toplantıda Kandıra’nın yol sorunu de ele alındı. Kandıra-İzmit ve Kandıra-Kaynarca duble yolları hakkında trafiği rahatlatması beklenen köprülü kavşak çalışmaları hakkında da Bakan Işık’a bilgi sunuldu.

23 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR