Genç Girişimcilerden öğrencilere nasihat

Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Atalay Kaya ve kurul üyelerinden Ayşe Atalay, İlker Can Dönmez, Süleyman Bayraktar, Cüneyt Bakıroğlu, Sait Er...

BÜYÜT

Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Atalay Kaya ve kurul üyelerinden Ayşe Atalay, İlker Can Dönmez, Süleyman Bayraktar, Cüneyt Bakıroğlu, Sait Ertuğ ve Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Alaeddin Bobat’ın da katılımıyla; ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar’ın desteğiyle İzmit Endüstri Meslek Lisesi ve Atılım Anadolu Lisesi’nde 9. Ve 11. Sınıflara yönelik “Meslek Seçimi, Hedef Koyma ve Girişimcilik” konulu eğitim seminerleri düzenlendi.

KENDİNİZE HEDEF KOYUN
Seminerlerde, öğrencilerin kendi geleceklerine yön verirken eğitim-öğretim hayatlarına dair bir plan ile hedefler koyarak hareket etmeleri, meslek seçimine dair bilinçlenmeleri, belli bir hedeflerinin olması ve hedef koyarak başarıya daha sağlıklı ulaşabilecekleri üzerine sunumlar yapan katılımcılar, öğrencilerden beğeni topladı.

ÖĞRENİM HAYATI SONRASI
Seminerin ana teması Alaeddin Bobat’ın sunumu ile “Mesleki Yönlendirme ve Meslek Seçimi” olup, Kurul üyeleri de öğrencileri, “Hedef Koyma ve Girişimcilik” hakkında bilgilendirdiler. İl Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, genç neslin kendisini geliştirebilmesi adına hedefler koyarak ilerlemeleri, eğitim ve öğretim hayatı sonrası hayatlarını karakterize edecek olan mesleklerini doğru kararlar vererek tercih etmeleri, girişimci kişiliklerini ortaya koyarak geleceklerini planlamalarında öğrencilere katkı sağlamaları için gerekli tüm bilgileri ileterek kendi bilgi birikimlerini aktardılar.

DOĞRU KARAR ALIN
Gençlerin kendileri gibi üretken ve fark yaratabilen insanlar olarak yetişmeleri, gelecekteki mesleklerine dair doru kararlar almaları ve öncelikle kendilerinin farkına varmalarını sağlamak adına verilen seminerde tüm öğrenciler, çalışma hayatının kalite ve statüsünü belirleyen faktörün insanların eğitim hayatları ve bu bağlamda yaptıkları işler olduğun biraz daha bilincine vardılar. Gerçekleştirilen panel ile hayatlarına yön verebilecek nitelikteki bilgiler sayesinde ilerde edinecekleri meslekler ve gelecekleri adına verecekleri kararlarla ilgili soru işaretlerini giderdiler. Değişik meslek gruplarından kişilerin konuşmacı olarak katıldığı panel, bilgi alışverişi ve soru-cevaplarla renklendi.

31 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR