Süper amatörler isyanda

5 takımla temsil edilen Kocaeli’den bir kulüp 3. Lig’e çıkamazsa, hiçbir takım BAL’a dirkt çıkamayacak. BAL ile Süper Lig takımları arasında kader ma...

BÜYÜT

5 takımla temsil edilen Kocaeli’den bir kulüp 3. Lig’e çıkamazsa, hiçbir takım BAL’a dirkt çıkamayacak. BAL ile Süper Lig takımları arasında kader maçları oynanacak.

 

Süper Amatör Lig takımları bu aralar çok dertli. 5 Kocaeli takımının bulunduğu Bölgesel Amatör Lig’deki takımlarımızın 2’li ve 3’lü gruplara dağılması, Süper Amatör Lig’den BAL’a direkt çıkamama tehlikesini doğurdu.

 

STATÜ DEĞİŞTİ

Buna göre 2 Kocaeli takımının bulunduğu BAL Grubu’nda Kocaelispor ya da Çınarlıspor’dan birisi 3. Lig'e çıkamazsa, üstte kalan takım ligde kalacak, alttaki Kocaeli takımı da Süper Amatör Play-Off Lig’i takımı ile kader maçı oynayacak. 3’lü Kocaeli grubunda ise 3. sıradaki Kocaeli takımı doğrudan yerel lige düşecek, 2. olan takım Süper Amatör Lig takımı ile Play-Aut maçı oynayacak, en iyi Kocaeli takımı ise BAL’da kalacak. 

 

KULÜP BAŞKANLARI AYDIN İLE GÖRÜŞECEK

Süper Amatör Lig anlamında ülkenin en başarılı illeri arasında yer alan Kocaeli’ndeki Süper Lig kulüp başkanları yaşanan bu tablo karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda. Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Dairesi’nin statüyü geç yayımlaması ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Futbol İl Temsilciliği’nin Süper Amatör Lig kulüplerinin bilgisine başvurmaması, kulüpleri germiş durumda. Kulüp başkanlarının konu ile ilgili KASKF Başkanı Murat Aydın ve Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa’dan toplantı istemesi bekleniyor.

 

BAŞKANLAR BULUŞACAK

Bu sezon ciddi yatırım yapan ve kaliteli kadrolar kuran takımların başında gelen Hereke Yıldızspor ve Kandıra Gençlerbirliği kulüplerinin başkanları olmak üzere, Çamçukurspor, Şirinspor, Çubuklu Bala, Başaranspor, Çayırova Serhatspor ile birçok Süper Amatör Lig takımının başkan ve yetkilisi geçen sezon ilimizden bir takımın direkt Bölgesel Amatör Lig’e çıktığını, bu sezon ise böyle bir şansın olmadığından yakındı. Konu hakkında TFF’ye de tepki gösteriliyor.

 

ADALETSİZLİK VAR

24 normal lig ve gruplarında ilk 4'e girecek olan takımların da Play-Off ile birlikte toplam 36 maç oynayacaklarını belirten kulüpler, Play-Off’u ilk sırada bitirmelerinin kendilerine yetmeyeceğini, şampiyon takımın direk BAL’a çıkması gerektiğini ifade ediyor. Play-Off şampiyonunun tek maçla tüm emeklerine yazık olmasının kesinlikle adaletsizlik olduğunu savunan kulüpler yetkililerin yaşadıkları mağduriyeti gidermeleri gerektiğinin altını çiziyor.

21 Ağustos 2014 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR